Пасічникам держава подарує гроші

322

У державному бюджеті України на 2020-й рік передбачені кошти на підтримку вітчизняного твариництва та переробки сільгосппродукції, у тому числі – дотації на безповоротній основі бджолярам. Отримати ці кошти пасічники (в тому числі й бджолярі Олександрійщини) можуть ще поточного року, повідомляє «Голос Громади».

Питання регулює Постанова Кабміну України №395 від 20.05.2020 р. та пункт 7 Порядку використання вищезазначених коштів, згідно з яким дотація надається власникам (як суб`єктам господарювання, так і фізичним особам), котрі мають у поточному році від 10 до 300 бджолосімей. У такому разі дотація передбачена у розмірі 200 гривень на одну сім`ю бджіл; якщо ж їх у одного власника більше, ніж 300, тоді він може отримати 60 тис.гривень на всю пасіку.

Читайте також:  На Кіровоградщині аферисти від імені податківців вимагають гроші: будьте обачні

Щоб отримати ці кошти, власники бджолосімей (фізичні особи та суб’єкти господарювання), подають за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади до 1 жовтня поточного року такі документи:

 1. копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  копію рішення про державну реєстрацію потужності;
  3. копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);
  4. копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
  5. копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
  6. довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
  7. копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  8. довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
Читайте також:  В Олександрії пройшов відкритий «Недільний» рейтинговий турнір з настільного тенісу

За додатковою інформацією бджолярі Олександрійщини можуть звертатися до місцевих органів самоврядування за місцем реєстрації пасіки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ