Пенсія по новому: список професій, які дають право вийти на пенсію у 50 років

980

Минулого тижня  Уряд на своєму засіданні прийняв постанову №708 «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року №461», повідомляє Голос Громади.

Право на пільгову пенсію матимуть три категорії працівників, які здійснюють безпосередню організацію та контроль за виконанням робіт під час технологічних процесів. Таке доповнення до Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах буде міститися в розділі ІІІ «Чорна металургія»; розділу IV «Виробництво коксопродуктів. Вуглепідготовка»; розділу VIII «Виробництво кольорових металів».

Читайте також:  На День селища Олександрійського на малечу чекають атракціони і солодка вата

Зі списку спеціальностей виключили:

  • верхових доменних печей;
  • машиністів тельферів,
  • зайнятих на гарячих ділянках робіт;
  • укладальників прокату, зайнятих на гарячих ділянках робіт.

Раніше працівники зазначених професій мали право на пенсію в 50 років. За новими правилами їм доведеться працювати довше.

Для отримання відповідної пільгової умови вихіду на пенсію у 50 років необхідно мати 20 (для жінок) і 25 (для чоловіків) років стажу.

Дана реалізація постанови дозволить не тільки оптимізувати списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, та уникнути різних підходів до їх практичного застосування органами, які призначають і виплачують пенсії, а також фахівцями підприємств, організацій і установ.

Читайте також:  В Олександрійській бібліотеці складають істит з державної мови

Позиція “працівники, які здійснюють безпосередню організацію та контроль за виконанням робіт під час технологічних процесів у зазначених виробництвах” доповнить підрозділ 6 «Загальні професії» вищезгаданого розділу після набуття чинності постановою. Таке ж доповнення стосується загальних професій розділу IV «Виробництво коксопродуктів» та розділу VII «Виробництво кольорових металів».

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року  право на отримання пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 26 років.

Читайте також:  На Олександрійщині за добу сталося дві пожежі

Якщо такий стаж відсутній на 1 січня 2019 року, то право на пенсію за віком людина набуває після досягнення віку 63 роки і при наявності страхового стажу від 16 до 26 років.

Якщо стаж від 15 до 16 років – право на пенсію за віком особа набуває після досягнення віку 65 років.

Жінки будуть виходити на пенсію після досягнення 65 років у 2021 році.

За інформацією сайту «Урядовий Портал»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ