Поліція стурбована високим рівнем шахрайств в Олександрії

249

Кількість злочинів, скоєних шахрайськими діями по відношенню до жителів міста залишається значною, повідомляє «Голос Громади». Про це розповів начальник Олександрійського відділу поліції Володимир Хвостов на черговій прес-конференції місцевих ЗМІ.

«Статистика по шахрайських діях проти мешканців міста протягом попередніх семи місяців залишається невтішною. Якщо кількість таких злочинів проти особистого майна громадян, як крадіжки, дещо зменшилася останнім часом, то рівень шахрайств є, на жаль, сталим.

Найбільше зареєстровано звернень громадян, які були ошукані шахраями під виглядом нібито продажу їм товарів через відомі інтернет-ресурси або соціальні мережі. Тому дуже непокоїть довірливість людей, котрі з легкістю переказують наперед свої кошти неперевіреним і незнайомим «продавцям», не пересвідчившись, що саме вони купують, яка якість товару і головне – навіть ще не отримавши товар. Як правило, така оборудка закінчується обманом покупця і його заявою до поліції. Ось недавній випадок, який є типовим: до поліції звернулася молода олександрійка: вона вирішила купити по оголошенню на сайті продаж смартфон.

Читайте також:  Рятувальна служба у вихідні гасила різні займання

Спочатку була переписка в інтернеті з «продавцем» і його обіцянка відразу надіслати товар після отримання передоплати. Дівчина відіслала на вказаний рахунок тисячу гривень авансу, після чого зв`язок з «власником смартфона» негайно перервався і його контактний телефон на дзвінки більше не відповідав.

Значна проблематика таких злочинів у тому, що особи, що скоїли дане кримінальне правопорушення, зазвичай перебувають десь за межами Кіровоградської області, у великих містах інших регіонів країни, реквізити їхніх банківських карток є фіктивними, оскільки оформлені на підставних осіб. Тому велике прохання до мешканців міста та району не спокушатися на різні сумнівні, провокаційні пропозиції, купувати товари через мережу інтернет  тільки у перевірених джерелах і головне – не сплачувати гроші наперед, а лише після отримання товару особисто», – порадив начальник міськвідділу поліції В.Хвостов.

Читайте також:  Гаряча лінія з директоркою обласного ресурсного центру з питань допомоги учасникам АТО та ВПО

Тільки протягом минулого тижня міськвідділом поліції  було зареєстровано 6 випадків шахрайства. Але можна припускати, що воно поширене значно більше, оскільки зазвичай не всі ошукані потерпілі наважуються звертатися до правоохоронних органів з тих чи інших причин.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ