11 квітня на обласному телеканалі “Кіровоград” у прямому ефірі ток-шоу “МИ” зустрілися представники політичних сил, які увійшли в Олександрійську міську раду 7 скликання.

Організатори телепрограми запросили представників всіх політичних партій нашого міста, а також міського голову Степана Цапюка та секретаря міськради Олену Богоявленську.

Нажаль ні мер міста, ні секретар, ні депутати, чи хоча б окремі представники від політичних партій «Опозиційний блок» та «Батьківщина» на ток-шоу не з’явилися, –“Коментувати відсутність я не буду, кожен зробить висновки для себе”– так зазначив телеведучий щодо відсутністі тих, хто не побажав приймати участь в он-лайн ток-шоу.

Серед присутніх, які зважилися на прямий ефір прибули до студії: голова міського осередку партії “Сила людей» Роман Воронков, депутати Олександрійської міської ради від політичної партії «УКРОП» Сергій Мельник, від “Радикальноі партії” – Сергій Гриценко, від “Самопомочі” – Михайло Матвієнко та депутат від фракції “БПП ” Солідарність” Іван Баранов.

Ключовими питаннями телепрограми були: політична криза в Олександрійській міськраді та переформатування більшості. Крім цього телеведучий окреслив акценти навколо питання, яке сьогодні є найбільш обговорюваним в політичних колах Олександрії щодо дострокового припинення повноважень секретаря міськоі ради.

З цього приводу точку зору політичної партії “Солідарність” озвучив депутат Олександрійської міськоі ради від цієї політичноі сили Іван Баранов, який підтвердив наявність підписаного з “Батьківщиною”, напередодні виборів, спільного меморандуму та порушення Оленою Богоявленською його умов.

Читайте також:  Штормове попередження на Кіровоградщині: синоптики прогнозують грози

Також депутат заявив, що розцінює дії О. Богоявленськоі як відкриту зраду в угоду виконкому та міському голові. Доповнив це питання депутат від “Самопомочі” Михайло Матвієнко, закцентувавши увагу на порушенні Оленою Богоявленською, як секретарем міськради, норм Закону Украіни в питанні затвердження Регламенту.

Нагадаємо, що представлений секретарем міської ради Регламент був внесений на розгляд під час пленарного засідання з порушенням законодавчих норм, адже не витримав 20 днів оприлюднення, як того вимагає Закон України.

Регламент від Богоявленської повністю влаштовує міського голову, зберігаючи при цьому його одноосібні повноваження. Така собі неприхована узурпація влади, адже з таким Регламентом поняття “самоврядування” взагалі перестає існувати, як таке. Таким чином, депутати фактично були позбавлені права, принаймні, контролювати процеси, що відбуваються в місті, і це не дивлячись на вже підготовлений Регламент головою з етики та Регламенту.

Сьогодні вже не для кого не секрет, що такий Регламент дуже зручний меру та його найближчому оточенню, що й надалі продовжують підтримувати “регіонівські” методи управління в нашому місті.

Також депутати звернули увагу на проведення та прийняття рішень 9-ї та 10-ї сесій, які викликають чимало сумнівів щодо їх законності та, в черговий раз, висловили свою думку стосовно бажання змінити діючий склад виконкому на тих представників влади, до яких у людей буде довіра.

Читайте також:  На Кіровоградщині нових випадків на коронавірус не виявлено

Дуже цікавий діалог з цього приводу відбувся між депутатом від “Радикальноі партії” Сергієм Гриценком та головою міського осередку політичної партії “Сила людей” Романом Воронковим, останній з яких розповів, що йому невідомо про коруційні скандали навколо заступників виконавчого комітету Олександрійської міської ради.

Треба визнати, що це цікава позиція від представника “Сили людей”, депутати якої є більш ніж лояльними до мера та його найближчих “соратників”. Дуже схоже, що представник цієї політичної сили відверто говорив неправду, адже сьогодні навряд чи знайдеться в Олександрії людина, яка б взагалі не чула про скандал навколо комунального підприємства “Центральний ринок”, головними фігурантами якого є перший заступник мера та деякі інші особи виконавчого комітету.

Роман Воронков також нагадав присутнім депутатам, що саме “Сила людей” була ініціатором відкритих переговорів між міським головою та депутатами демократичної більшості, щоб у подальшому запобігти будь-яким кулуарним домовленностям.

Сергій Гриценко зазначив, що депутати якраз і погодилися на відкрите обговорення ситуації, але мер відмовився, пояснивши свою відмову постійною зайнятістю. Одним із важливих питань, що прозвучали під час програми було питання голосування депутатів від політичноі партії “УКРОП”, які своім голосуванням з “опоблоківцями” поставили під “удар” демократичну більшість.

Читайте також:  Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись в Одесі на адміністратора

На це питання відповів представник місцевих “укропівців” Сергій Мельник, зазначивши, що не всі депутати ” УКРОПу” голосували на скандальній сесії, а вже колишні колеги по партії, на думку Мельника, зрадили принципам і передвиборним обіцянкам, отримавши за це від міської влади посади на Центральному ринку.

Крім цього депутати, вкотре, зауважили, що всі важливі питання життєдіяльності міста вирішуються: бюджетна сфера, ремонти, компенсація перевізникам, заробітна плата вчителям ПТУ, підвищення видатків на фінансування харчування дітей у школах. А ми доповнимо, що саме депутатський корпус ініціював підвищення видатків на харчування дітей в школах з 4 грн. до 6,5 грн.

Нагадали також й про те, що коли депутати бажали проголосувати за регламент чи виконавчий комітет, саме міський голова закривав сесії. Закцентували увагу й на постійній політичній маніпуляції, з боку міського голови та його першого заступника, інформацією щодо виділення коштів з обласного бюджету, зазначивши, що такі питання спокійно вирішуються планово-бюджетною комісією і не потребують внесення іх на голосування.

А наостанок додамо, що сьогодні, як то на початку телепрограми висловився ведучий, кожен повинен зробити висновки для себе сам. Переглянути трансляцію можна за посиланням.

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ