Сесія міської ради: олександрійська «палата лордів» тяжко схвалювала пантаївський «брекзіт»

994

Сьогодні, 11 грудня, відбулася 79-а (позачергова) сесія Олександрійської міської ради, на порядок денний якої було внесено зокрема питання про вихід селища Пантаївки зі складу Олександрії, повідомляє «Голос Громади».

На порядок денний було внесено два питання, перше з яких стосувалося вже доволі наболілого «пантаївського синдрому». Власне, саме воно і було головною причиною скликання позачергової сесії. Про терміновість її скликання говорить сам за себе хоча б той факт, що всього через день (тобто на 13 грудня) міською радою запланована чергова сесія, на якій, напевне, цілком можна було б розглянути і питання Пантаївки. Але в даному випадку, очевидно, на переконання владних посадовців міської ради, «питання принципу» не терпіло зволікання навіть на якихось два дні…

Отже, проект рішення «принципового питання» називався так: «Про організаційно-правові заходи, пов’язані з виходом Пантаївської селищної ради із адміністративно-територіального та фінансового підпорядкування Олександрійської міської ради». Цим рішенням, у разі його ухвалення, міська рада  законодавчо закріпляла свою згоду на відокремлення селища Пантаївки від адміністративно-територіального устрою Олександрії і надання її громаді самостійного права вступу в інше територіальне об`єднання. Таким чином, апологети цього «розриву» – селищний голова Пантаївки Ігор Бульба та декілька його однодумців-депутатів Олександрійської міської ради, присутні на сесії, начебто мали всі підстави тріумфувати з приводу своєї перемоги: вони нарешті добилися, чого хотіли.

Читайте також:  Gusto d'Italia: в Олександрії колишні безробітні працюють у новоствореній піцерії

Але таких настроїв у ідеологів і прихильників «пантаївського виходу» чомусь не виникло від самого початку сесії. Двоє найактивніших у цьому розумінні депутатів спочатку не погодилися з загальним порядком денним сесії, вимагаючи внесення в нього поправок, а коли цю пропозицію решта депутатів не підтримали голосуванням, вони так само не погодилися з формулюванням головного (першого) питання. Чим викликаний такий несподіваний демарш (висловлюючись дипломатичною мовою) проповідників відокремлення проти, здавалося б, власних ідей – для багатьох інших народних обранців та посадовців міської ради здавалося незрозумілим.

Міський голова Степан Цапюк озвучив основні моменти запропонованих заходів, котрі (якщо коротко) полягали у передачі інфраструктури Пантаївки, яка всі попередні роки перебувала на балансі Олександрійської міської ради, селищній раді. Передачі селищній раді підлягає також цільова державна субвенція, яка надходить місту на утримання закладів соціальної сфери Пантаївки (близько 4 млн грн). Власні надходження селищної ради становлять трохи більше 4 млн грн. Отож зі слів перших осіб міської ради виходило: з таким бюджетом у 8 мільйонів гривень (при потребі близько 20-ти мільйонів) Пантаївська селищна рада залишиться на весь перехідний період, поки Верховна рада України не затвердить перспективний план об`єднаних територіальних громад.

Читайте також:  Кіpовогpaдщинa отpимaлa вакцини проти грипу для людей з груп ризику

Гарячі дебати по цьому питанню затяглися майже на годину. Прихильники «розриву» кістьми лягали, переконуючи інших, що запропонований проект рішення про правові оргзаходи є незаконним. Міські посадовці оперували в основному іншим: ви ж цього хотіли і добивалися, так чому ж зараз ви проти здійснення власних планів? При цьому неодноразово пригадувалася недавня образа, нанесена пантаївцями міським посадовцям, яких вони навіть на поріг не пустили (у прямому розумінні), зірвавши таким чином оголошені міськрадою громадські слухання у селищі 5 грудня: мовляв, ви ж з нами ніяк не рахуєтесь, ну то й живіть тепер самі собі, як хочете…  Далі пристрасті все розгорались, перепалка поступово перейшла на особистості і взаємні звинувачення у різних неправомірних діях та інших негарних речах, котрі немає потреби тут деталізувати…

Читайте також:  Система автофіксації порушень ПДР почала реєструвати порушення авто з іноземною реєстрацією

(Все це дещо нагадує в мініатюрі тривалий і дуже суперечливий процес виходу (brexit) Великобританії з Євросоюзу: спочатку більшість – «за», потім з`явились помірковані і голоси «проти», ще далі – відстрочка виходу на декілька років, бо Євросоюз виставив британцям деякі дуже незручні умови виходу…)

Тільки у нашому «брекзіті» голосування поставило крапку чітко: з 26-ти депутатів плюс міський голова за вихід Пантаївки – 21 голос, п`ятеро депутатів проголосували проти цього рішення, або відмовилися голосувати взагалі. Таким чином, Пантаївці міська влада нарешті «увімкнула зелене світло» на вихід…

Друге питання сесії було суто технічним – «Про внесення змін до міського бюджету на 2019 рік». Його ухвалення зайняло у депутатів якихось пару хвилин.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ