Шахраї вдосконалюють схеми: уявне побиття і автомобіль-невидимка

389

Мало не щотижня працівники Національної поліції повідомляють про чергові випадки так званого телефонного, віртуального шахрайства. І слід відзначити, нерідко аферисти проявляють неабияку фантазію, винаходячи все нові й нові шахрайські схеми. Про два останні такі епізоди розповіла «Голосу громади» інспектор міського відділу поліції Оксана Михно.

За її словами, кілька днів тому до міського відділу звернулась громадянка  Н. 1963 року народження і повідомила про дзвінок, який отримала від невідомої особи на свій мобільний телефон. Співрозмовниця на протилежному кінці каналу зв`язку повідомила, що доросла дочка жінки нібито заподіяла тілесні ушкодження якійсь неповнолітній дитині. При цьому у яскравих виразах було намальовано ряд деталей події: мовляв, це сталося на виході з такого-то магазину за ось такою адресою. І так переконливо вона все це розповідала, що у громадянки серце стискалося від жалю за чужу постраждалу дитинку. А також і від страху – за свою, якій може загрожувати кримінальна відповідальність… Наприкінці розмови невідома категоричним тоном запропонувала жінці перерахувати через iBox на вказаний нею рахунок 10 тисяч гривень – на лікування постраждалої дитини і щоб залагодити конфлікт та не доводити його до вирішення через правоохоронні органи. Громадянка Н. цю вимогу негайно виконала. Але як з`ясувалося, насправді ніякого конфлікту не було, ніхто нікому ніяких ушкоджень не завдавав. Та було вже пізно: телефон незнайомки не відповідав на дзвінки Н.

Читайте також:  У приватному житловому будинку на Олександрійщині сталася пожежа

А олександрієць С. 1981 року народження потрапив на гачок іншого шахрая, як мовиться, просто на рівному місці. Чоловікові був потрібний автомобіль, він розшукував у мережі інтернет можливі варіанти. І врешті знайшов на відомому сайті OLX оголошення щодо продажу машини, яке видалося йому привабливим. Серед умов, які у телефонній розмові висунув невидимий «продавець», було негайне перерахування авансу. Чоловік справно виконав вимогу, перерахувавши 8200 гривень «продавцю» на картку Ощадбанку, і… автоматично перетворився з потенційного власника автівки на жертву шахрайства: умови усного договору з боку продавця досі не виконані, бажаний автомобіль розтанув, як міраж, зв`язок з його «власником» припинився.

Читайте також:  В Олександрії будується… «Олександрія»

А між іншим, один з найпопулярніших сайтів оголошень в Україні OLX завжди попереджає своїх відвідувачів баном такого змісту: «Ніколи ні за яких умов не платіть наперед! За товар розраховуйтесь при особистій зустрічі або після отримання його поштою». Як бачимо, не варто ігнорувати дане  попередження, як це зробив громадянин С., бо сайт OLX знає, що говорить.

Читайте також:  Чи легко жінці в сучасній політиці? (запрошення до дискусії)

За обома фактами поліцією відкриті кримінальні провадження за частиною 1статті 190 «Шахрайство». Тривають слідчі дії, встановлюються обставини даних справ. За подібні злочини передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3-х років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ