Шахраї відкривають «кредити» на сторонніх осіб. Двоє олександрійців постраждали

679

Про цей доволі хитромудрий і порівняно новий вид «телефонного» шахрайства «Голосу Громади» розповіли в Олександрійському відділі поліції, куди нещодавно поскаржилися потерпілі від незаконних дій невідомих осіб.

Так, минулого тижня до міськвідділу поліції звернулась  22-річна мешканка міста з приводу того, що хтось невідомий шахрайським шляхом заволодів її номером телефону, після чого оформив на неї банківський кредит на суму 1200 гривень. Слід зазначити, дівчина дізналася про те, що вона тепер має у майбутньому повертати банку борг, якого не брала, аж через два тижні після здійснення кимось шахрайських дій.

Читайте також:  В Олександрії горів будинок

В один день з вищезгаданою потерпілою до міського відділу поліції з аналогічною заявою звернулась інша 28-річна мешканка міста. У неї також невідома особа шахрайським шляхом заволоділа даними SIM-карти її телефону та взяла на ім’я жінки два кредити в банку вже на більшу суму – 2500 гривень.

За цими фактами порушені провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.192 Кримінального кодексу України («Заподіяння значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою»). Тривають слідчі дії.

Читайте також:  Українська письменниця зустрінеться з олександрійськими читачами

Оскільки подібні випадки відрізняються більш складним «алгоритмом» шахрайських маніпуляцій, завдяки яким злочинці отримують таємний контроль над «сімкою» обраного ними власника телефонного номера, абонентам слід бути особливо уважними. Підозру має викликати той факт, коли абонент, наприклад, протягом короткого проміжку часу отримує багато викликів з незнайомих йому номерів, або дозвонювачі представляються йому працівниками різних служб, торгових представництв тощо, з якими він не мав раніше справи. Приводом для підозри може бути також несподіваний переказ якоїсь незначної грошової суми на телефон абонента з невідомого йому номера. Про такі або подібні підозрілі дії слід перш за все повідомити оператора мобільного зв`язку і звичайно, поліцію.

Читайте також:  У немовляти в Олександрійській громаді виявлено ковід

БЕЗ КОМЕНТАРІВ