В Україні шахраї взяли на озброєння нову аферу: вони телефонують людям та вимагають заплатити за лікування їх родичів від коронавірусу, повідомляє «Голос Громади».

За даними РБК-Україна, шахраї, користуючись ситуацією з пандемією коронавірусу телефонують людям, представляються лікарями і повідомляють, що їх родич потрапив у медустанову з COVID-19.
Жертві пропонують перевести гроші, щоб оплатити медикаменти для лікування коронавірусу. При цьому людину кваплять, не дають подумати, кажуть, що охочих придбати ліки й без того багато. Після отримання необхідної суми шахраї безслідно зникають.

Читайте також:  Про конкурс "Кращий благоустрій приватної садиби"

Крім цього, у шахраїв є інші схеми, аби виманити кошти у довірливих українців, а саме:

Схема №1: смс із банку

Нібито з банку вам надходить смс про державну допомогу, яку ви можете отримати. Для цього просять надіслати усі дані вашого банківського рахунку: номер, код, термін дії.

Зверніть увагу! У таких повідомленнях від шахраїв зазвичай багато граматичних помилок!

Схема №2: новини про COVID-19

Читайте також:  Майже сотню неоформлених найманих працівників було виявлено під час перевірки в Олександрії

Злочинці відправляють смс із новинами про коронавірус нібито від офіційних організацій. У повідомленні прикріплене посилання, за яким ви маєте перейти.

У жодному разі цього не робіть! Шахраї на це і розраховують. Щойно ви перейдете за ним, і завантажаться шкідливі програми, через які вони викрадуть ваші персональні дані.

А потім і ваші гроші з рахунків. Будь-яке посилання треба розглядати як небезпечне і перевіряти його!

Схема №3: благодійні організації

Читайте також:  Голий чоловік гуляв містом

Фейкові благодійні організації надсилають повідомлення з проханням перевести гроші для боротьби із вірусом. Наприклад, аби допомогти пенсіонерам.

Довірливі українці відгукуються та скидають гроші. А шахраї забирають їх собі.

Тому, перш ніж зробити добру справу, перевірте, що це за організація, їх контакти, кому вони вже допомогли. Чи мають вони сайт.

Варто пам’ятати, що сумнівні повідомлення не потрібно читати, переходити за посиланнями, відправляти кошти чи давати якісь свої дані. Бажано навіть не відкривати їх.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ