Що і як «капатиме» з міського бюджету олександрійським громадським організаціям?

203

Олександрійська міська рада ухвалила документ, який регулює фінансування проектів, запропонованих міськими громадськими організаціями, з бюджету міста, повідомляє «Голос Громади».

Питання виділення бюджетних коштів на підтримку тих чи інших ідей та проектів громадських організацій та об`єднань міста неодноразово порушувалося на різних нарадах та обговореннях. Зокрема на одному з порівняно недавніх засідань виконавчого комітету, де йшла складна (як завжди у таких випадках) розмова про пільги для однієї конкретної громадської організації, міський голова Степан Цапюк зауважив: «Може, взагалі припинити фінансову підтримку всіх без винятку громадських організацій? А то у нас як зазвичай буває: якийсь невдаха-підприємець, у котрого бізнес не пішов, організовує чергову так звану громадську організацію, намагається на ній заробити, а у міської влади ще просить різні пільги для цього»…

Чи у зв`язку з цим зауваженням, чи просто так вийшло згідно з планами, але незабаром був розроблений та внесений на останню сесію міськради «Порядок використання коштів міського бюджету для надання фінансової підтримки  громадським організаціям на реалізацію проектів та заходів, забезпечення виконання завдань їх статутної діяльності», який і був затверджений депутатами.

Читайте також:  До уваги олександріців! Нова шахрайська схема: пропонують фейкові компенсації за карантин і просять невелику комісію

Отже, на які саме проекти можуть бути відшкодовані витрати місцевих ГО? Про це документ зазначає зокрема таке:

«Одержувачами коштів міського бюджету для надання фінансової підтримки є інститути громадянського суспільства – громадські організації, зареєстровані та легалізовані  відповідно до чинного законодавства України (далі – громадські організації).

Кошти на підтримку громадських організацій надаються виключно на конкурсних засадах. Головним розпорядником бюджетних коштів із надання фінансової підтримки громадським організаціям є управління справами Олександрійської міської ради.

Бюджетні кошти, надані громадським організаціям, спрямовуються на реалізацію програм (проектів, заходів) громадських організацій за результатами конкурсу, а саме:

Читайте також:  Олександрійці вшанували пам`ять загиблих жертв Голодомору (ФОТО)

– відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних з вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням соборності та державності, проголошенням незалежності України, а також відвідування військових поховань і військових пам’ятників;

– проведення заходів з пошуку, ексгумації та перепоховання останків загиблих (крім видатків розвитку);

– проведення спортивно-реабілітаційних заходів;

– проведення тренінгів, курсів, навчальних семінарів, засідань за круглим столом та інших інформаційно-просвітницьких заходів відповідно до тематики програми (проекту, заходу);

– проведення заходів з військово-патріотичного виховання;

– розроблення та виготовлення періодичних, довідкових, інформаційних, аналітичних та методичних видань з питань діяльності громадських організацій  без права їх подальшого використання в комерційних цілях».

Читайте також:  Протягом вихідних днів поліція Кіровоградщини виявила 35 порушень карантинних обмежень

Крім цих організаційних витрат, «Порядок» дозволяє фінансувати громадським організаціям і адміністративні витрати – починаючи від комунальних послуг, канцтоварів, засобів зв`язку, оргтехніки і закінчуючи оплатою праці найманих чи залучених професійних фахівців (перелік можливих адмінвитрат у документі дуже довгий).

Зазначимо, що в Олександрії зареєстровано 129 громадських організацій (і це лише станом на 1 лютого 2019 р.). Їхній перелік є на оф-сайті міської ради. Наряду з різноманітними організаціями соціального, спортивного, екологічного тощо спрямування серед них є чимало об`єднань з доволі цікавими і навіть екзотичними назвами: «Дошкілля (не плутати з довкіллям – прим.авт.) Олександрії», «Берегиня Олександрівки», «Димитрівська самооборона», «Гладіолуси без кордонів», «Мир води», «Аквакультура»,  «Терне берша», «ГОСТ-оберіг», «Альбула» та багато інших.

…Одним словом, є припущення, що на всіх їх бюджетної підтримки навряд чи вистачить.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ