Що вирішувала чергова сесія Олександрійської міської ради (огляд)

322

Понад тридцять питань було внесено на розгляд порядку денного чергової (70-ї) сесії Олександрійської міської ради, яка відбулася 5 липня, повідомляє «Голос Громади». Далі – про деякі з найпомітніших ухвал пленарного засідання.

Так, згідно з запропонованим проектом рішення, 24 присутні на сесії депутати внесли зміни до міського бюджету на 2019 рік у бік збільшення його доходів і видатків за рахунок перевиконання на 4,7 млн. гривень. Внутрішній перерозподіл бюджетних грошей направить їх на співфінансування разом з державними коштами на галузі освіти і житлово-комунального господарства міста.

Черговий процедурний крок зробила міськрада у напрямку реалізації проекту «Будівництво льодової арени для проведення масових катань на ковзанах, тренувань та участі в спортивних змаганнях фігурних та хокейних секцій», проголосувавши за погодження здійснення державно-приватного партнерства. Якщо говорити простіше, даний дозвіл міської ради дозволяє (узаконює) майбутнє будівництво спортивної споруди – критого льодового катка в Олександрії за спільного фінансування з державного бюджету і приватних інвесторів. («Голос Громади», користуючись нагодою, в окремій розмові поцікавився у ініціатора будівництва катка Юрія Носа, чи вже є такий бажаючий приватний капітал, який готовий вкладати свою частку в будівництво. На що була відповідь: «Звичайно! Інакше я б не взявся за цю справу. Підготовку і різні погодження робочого проекту будівництва я взяв на себе, все інше буде на співфінансуванні». Хто саме з приватних інвесторів бажає взяти співучасть у будівництві льодової арени, Ю. Нос не конкретизував.

Читайте також:  Ще сім мільйонів гривень виділила обласна рада Кіровоградщини на боротьбу з коронавірусом

«Господар-2019» господарюватиме самостійно. Таке право надала чергова сесія міськради об`єднанню співвласників багатоквартирних будинків з вищезгаданою назвою, передавши йому в управління дев`ятиповерхівку №33 по вул. Героїв Сталінграда, знявши її з балансу комунального підприємства «Житлогосп». (Цей будинок розташований у Південному мікрорайоні. У давні радянські часи відомий олександрійцям, як «зеківський гуртожиток» – поселення для кримінально засуджених, які відбували покарання, працюючи на підприємствах міста, за тодішнім простонародним виразом  – «на хімії» . Вже у пострадянські часи гуртожиток змінив своє призначення і був повністю реконструйований під житловий будинок для колишніх працівників МВС).

Читайте також:  На Кіровоградщині зафіксували новий антирекорд по захворюваності на COVID-19

Слід також відзначити той факт, що кількість будинків, які вийшли з-під юрисдикції КП «Житлогосп» у «вільне плавання», впевнено наближається до переважної більшості у загальній кількості міських багатоповерхівок.

Не обійшли увагою депутати також голів квартальних комітетів міста. Ця безоплатна громадська посада очільників первинної ланки самоорганізації громад буде заохочена одноразовою матеріальною винагородою – таке рішення теж було ухвалено одноголосно.

Читайте також:  Кого з олександрійських чорнобильців нагородять до Дня ліквідатора?

Чергову «галочку» поставили народні обранці у звіті управління економіки міської ради, затвердивши голосуванням виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку Олександрії за минулий (2018-й) рік. Також було затверджено перспективний план роботи Олександрійської міської ради на друге півріччя поточного року.

Як завжди, значну частину роботи сесії складав розгляд земельних питань. У підсумку депутатського голосування, серед іншого, 13 учасників антитерористичної операції отримали земельні ділянки згідно з відповідним законодавством. А от підприємству-ринку «Айсберг» в отриманні землі для розміщення автостоянки, як воно того бажало, міською радою було відмовлено. Було розглянуто й іншу низку технічних питань оренди, приватизації землі і майна, у тому числі – згідно з вимогами державного податкового законодавства затверджено нові місцеві нормативно-правові документи з оцінки земель.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ