Статус УБД для добровольців: уряд визначив механізм, як добровольцю отримати статус учасника бойових дій

105

Кабінет Міністрів України визначив чіткий механізм надання статусу учасника бойових дій членам добровольчих формувань, повідомляє «Голос Громади».

Мовиться про членів добровольчих формувань, які брали безпосередню участь у захисті України на Донбасі.

Таким чином з’явилась можливість надання добровольцям пільг та соціальних гарантій. Вони зможуть отримати державну підтримку і допомогу щодо соціальної та професійної адаптації.

Для того, щоби отримати статус УБД, потрібно:

Зібрати пакет документів:

Шлях 1
– довідку органів, які згідно із ЗУ «Про боротьбу з тероризмом» визначені суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом (СБУ, МВС, МО, ЦОВ згідно Закону) про період безпосереднього виконання особою бойових завдань в АТО;
– витяг з наказу АТЦ при СБУ про залучення особи до проведення АТО.

Читайте також:  За добу в Олександрії жодного позитивного тесту на коронавірус

Шлях 2

Якщо такі документи отримати неможливо, підставою для надання статусу УБД добровольцям є свідчення не менш, ніж трьох свідків із статусом «учасник бойових дій» або «особа з інвалідністю внаслідок війни». Підпис на свідченнях має бути засвідчено нотаріально та додана копія УБД осіб, які свідчать, копії їх паспортів та ідентифікаційних номерів.

Читайте також:  В Олександрії зафіксували нових ковідних

До зазначених вище документів потрібно додати:
– копію паспорта з місцем реєстрації,
– копію ідентифікаційного номеру,
– заяву на Першого заступника Міністра Мінветеранів про надання статуса учасника бойових дій,
– згоду на дозвіл обробки персональних даних.

Зібрані документи потрібно подати за адресою: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12.

Комісія вивчає документи, у разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків та в місячний термін із дня надходження документів приймає рішення щодо надання чи відмови в наданні статусу УБД.

Читайте також:  У Новій Празі та Олександрії вогнеборці гасили займання сухої трави

Механізм був ініційований ГО «Добровольці» та ГО «Юридична Сотня», за підтримки підкомітету Верховної Ради з питань захисту прав ветеранів.

«Мінветеранів є об’єднуючою ланкою між громадськістю та владою, як суб’єкт формування політики. Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України дотримується незмінного гасла «Ніщо про нас без нас», – додав Перший заступник Міністра Мінветеранів Антон Колумбет.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ