На Кіровоградщині, у тому числі й Олександрійському районі, зростає кількість хворих на туберкульоз

223

Днями під головуванням першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, повідомляє «Голос Громади».

Члени комісії детально проаналізували стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ- інфекції/СНІДу та розглянули результати моніторингу та оцінки ефективності обласної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ в області за 2018 рік.

Читайте також:  На Кіровоградщині за добу 96 інфікування коронавірусом, з них 10 в Олександрії

У порівнянні із загальнодержавними показниками, Кіровоградщина посідає друге місце по Україні. За минулий рік зареєстровано майже 600 випадків вперше діагностованого туберкульозу, з них 13 – у дітей. Серед районів з випадками нових захворювань є Компаніївському, Онуфріївському, Гайворонський, Благовіщенський, Голованівський, Устинівський, Маловисківський та Олександрійський.

За словами медиків, однією з причин поширення захворюваності в області є недостатній рівень охоплення населення обстеженням на первинній ланці. Ускладнює ситуацію й те, що в області працює лише один з чотирьох пересувних флюорографів. Решта потребує ремонту.

Читайте також:  Міський голова Олександрії Сергій Кузьменко представив свою команду під час першої сесії 8-го скликання

По завершенню засідання розглянули пропозицію щодо можливого залучення місцевих органів влади до придбання хоча б трьох мобільних флюорографів.

За інформацією з сайту Кіровоградської облдержадміністрації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ