Унікальні фоторозповіді олександрійських майстрів у галереї «ВашАрт»

102

В олександрійській художній галереї VashArt триває виставка художнього фото, повідомляє «Голос Громади».

Колекцію своїх робіт представила студія сімейної фотографії StaRs Family в особах Маргарити та Станіслава Осипенків. Вони ж і презентували свої доробки відвідувачам.

…Якщо хтось у визначенні «сімейна фотографія» уявив собі банальні кадри індивідуальних чи колективних портретів об’єднаних родинними зв’язками людей, які натужно позують перед об’єктивом з «надітими» і застиглими посмішками, то він дуже помиляється: тут зовсім інший випадок. Бо навіть портрети у класичному розумінні, представлені Маргаритою та Станіславом, без перебільшення можна назвати абсолютно оригінальними (в розумінні – авторськими) знахідками молодих митців, оскільки вони дуже яскраво демонструють їхній унікальний «почерк». Це передусім тепла гамма кольорів, вдало підібрана цим творчим дуетом, і така пастельність відтінків присутня на всіх зображеннях. А також ракурси зйомок, розташування у кадрі, гармонійне поєднання переднього і заднього планів, внутрішнє, емоційне налаштування людини, яку знімають…

Читайте також:  На Кіровоградщині 23-річна шахрайка торгувала в Instagram неіснуючим взуттям

Але особливий інтерес у відвідувачів викликала серія таких собі фоторозповідей. Тут вже ні в кого не повернеться язик сказати, що це не мистецтво. Судячи з усього, улюбленими героями подружнього дуету є діти, оскільки саме вони перебувають у центрі цих послідовних замальовок. І митці дуже ретельно підбирали маленьких натурників для постановки своїх серійних фотоісторій. (Тут слід зауважити: якщо хтось колись хоча б раз пробував пояснити дитині, як саме вона повинна зіграти певну роль і отримати від неї тільки бажаний результат, той підтвердить, що це дуже непроста робота).

Тим більшу повагу викликають, наприклад, дуже симпатичні серії фото про такий собі літній день у його покадровому викладі маленького сільського хлопчака-«шибеника». Або інший малюк — з літаком-планером в руках. Динаміка і емоції цієї серії знімків просто вихлюпуються назовні з фотознімків разом з літачком, якого хлопчик саме в цю мить запустив з фото, здавалося б, прямо в глядацький зал… Планер в даній серії є далеко не другорядним «персонажем»: він – уособлення польоту дитячої мрії і фантазії.

Читайте також:  На Кіровоградщині триває тиждень безкоштовного тестування на ВІЛ/СНІД та гепатит C

Або ще один «дует» на наступній фотосерії: невимушене і по-дитячому безпосереднє спілкування хлопчика з плюшевим ведмедиком. Перше, що спадає на думку під час споглядання цієї розповіді (і не дивно, що такі думки багатьох присутніх на виставці збіглися) – це такі собі талановито задумані і виконані фотоілюстрації до відомої дитячої казки про Крістофера Робіна і Вінні Пуха. Хоча автори і не ставили за мету конкретизувати саме цих персонажів… (Знімки з цих серій представлені у цьому матеріалі лише вибірково).

Читайте також:  З початку карантину безробітнім Кіровоградщини виплачено понад 13 млрд гривень

Як поділилися в інтерв’ю «Голосу Громади» автори Маргарита і Станіслав, за кожним таким інтимним і зворушливим кадром стоїть довга і копітка робота. Кожне фото без винятку – це спільний результат обох майстрів одночасно: від обговорення теми, до вибору фонів, освітлення і підсвічування, роботи з «актором», власне зйомки, завершальної обробки та інших технічних процесів. Мистецтву художньої фотографії митці не навчалися десь офіційно (насправді їхня здобута освіта не має відношення до цього) – навички і майстерність приходили поступово, крок за кроком, шляхом самостійного навчання і опанування. Ну а результат говорить сам за себе. У цьому можна переконатися, відвідавши виставку в художній галереї «ВашАрт» на вул.Чижевського, 8. Ми впевнені, він (результат) не залишить глядача байдужим.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ