В олександрійській галереї VashArt діє виставка вишивок

290

В олександрійській художній галереї Vashart діє виставка робіт олександрійської майстрині української вишивки Любові Антоненко, повідомляє «Голос Громади».

Виставка вишиваних робіт відкрилася нещодавно під час відзначення чергової річниці відкриття галереї, що на вул. Грушевського,8, де і була представлена відвідувачам рукодільниця Любов Антоненко.

«Голос Громади» поспілкувався з художницею і отримав від неї відповіді на декілька запитань.

«Коли почала займатися вишивкою – навіть точно не можу сказати. В мене мама вишивала все життя. Сказати, що вона мене якось спеціально цьому навчала – ні; мені з дитинства це було цікаво, я просто дивилася і запам`ятовувала. Потім практично все життя я так само вишивала, але то все були вжиткові речі: рушники, подушки тощо. А от аж у 2001 році до мене раптом прийшло певне усвідомлення і я почала вишивати картини на релігійну тематику. Я взагалі давно цього хотіла, але такий напрям у мене не йшов, тут все не так просто. І саме в 2001 році я вперше вишила ікону – це була Божа матір, на що спочатку отримала благословення священика», – каже художниця.

Читайте також:  Виконком погодив встановлення меморіальних дошок

У її роботах присутня індивідуальність, свій стиль. З усього видно, що майстриню не приваблює надмірна яскравість і строкатість. Деякі з вишиваних етюдів у своєму вираженні зовсім мінімалістичні і це приваблює, оскільки надає простір для фантазії глядача.

«Я віддаю перевагу невеликій кількості кольорів, для мене найважливіше – їхнє гармонійне поєднання. Тому якщо я й використовую якісь готові ескізи, то кольори підбираю тільки самостійно», – переконана Любов Михайлівна.

Читайте також:  Понад сто першачків сядуть за нові одномісні парти у Приютівській громаді

Скільки гаптованих картин, ікон, інших витворів, неодмінно витриманих в українських  національних традиціях,  у доробку вишивальниці – каже, що насправді сама не знає, бо ніколи не рахувала. І їх нині, за стільки років, вже й не порахуєш, бо крім художніх робіт, вона ще вишиває сорочки та інші предмети одягу. Отож так само зараз вже неможливо знати, скільки вишиванок від Любові Антоненко роз`їхались по Україні і світу на різних людях (включаючи і високопосадовців), що свого часу придбали у неї цей культовий вид одягу…

Читайте також:  Рятувальна служба у вихідні гасила різні займання

Уродженка Олександрійщини, Любов Михайлівна все життя прожила в нашому краю. Крім ось такого мистецтва «голки і нитки», вона ще й місцевий «громадський діяч» – голова 27-й квартального комітету 14-го мікрорайону.

Пані Любов відверто зізнається, що якоїсь базової художньої освіти не має. За своїм фахом, отриманим колись в радянській профтехосвіті, все життя працювала на робітничих професіях: наприклад, багато років трудилася на заводі газоелектрозварювальницею. Але якщо у людини від природи і батьків закладено талант і відчуття прекрасного, то чим би іншим вона не займалася, цим задаткам ніщо не стане на заваді…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ