В Олександрійській центральній міській бібліотеці діє нова художня виставка

103

В Олександрійській Центральній міській бібліотеці відкрилася нова виставка картин, повідомляє «Голос Громади».

Вчора відбулася презентація робіт, які складають експозицію виставки: це картини кропивницьких художників, об`єднані темою «Стара Олександрія – мала батьківщина Дмитра Чижевського».

Про доволі цікаву передісторію організації цієї виставки, а також про авторів картин, виставлених на ній, розповіла відвідувачам презентації завідувачка відділом мистецтв обласної бібліотеки ім.Чижевського Світлана Ушакова. Справа в тому, що наприкінці квітня обласна бібліотека вирішила провести художню виставку під такою ж назвою з метою відзначення 125-річного ювілею нашого уславленого земляка, уродженця Олександрії Дмитра Чижевського, вченого-енциклопедиста, філософа, дослідника української і слов’янської літератури, чиї заслуги у становленні національної культури і державності початку минулого століття величезні.

Обласна виставка, за задумом, мала складатися з нових тематичних робіт, отож для їх створення був організований спеціальний мистецький «десант» художників м.Кропивницького, які на початку квітня цього року прибули до Олександрії на пленер і протягом дня малювали з натури всі ті місця і будівлі, які вважаються історичним лицем нашого міста. Так на полотнах, картоні, оргаліті і папері з`явилися відомі кожному олександрійцю пам`ятки-сучасники Д.Чижевського «Будинок Піщевича» (автор В.Давидов), «Стара башта» (Д.Костюк), «Пожежна вежа» (А.Хворост), «Жіноча гімназія» (М.Безугла), «Театр» (Л.Савочка).

Читайте також:  "Олександрія" отримала важливу перемогу

Або ось такі картини, названі просто і без надмірної конкретики: «Старі будинки Олександрії» (Р.Ткаченко), «Весна в Олександрії» (В.Пухінда) чи «Таємними двориками Олександрії» (Д.Балах) – перелік не повний.

Квітнева виставка в обласній бібліотеці пройшла тоді з успіхом, отож як зазначили в інтерв`ю «Голосу Громади» директор Олександрійської Централізованої бібліотечної системи Тетяна Троцюк та завідуюча Центральною бібліотекою Марина Дерун, вони аж ніяк не могли залишити поза увагою таку подію і запросили виставити ці ж роботи в Олександрії, на що офіційні культурні кола області охоче погодилися. Результатом такої домовленості і стала презентація.

Читайте також:  Щоб в олександрійських голів кварталкомів не опускалися руки…

Вона пройшла змістовно – в кращих традиціях і напрацюваннях наших фахівців бібліотечної справи. Спочатку відвідувачі (це була переважно студентська молодь, але й не тільки) дізналися про цікаві і можливо, для багатьох маловідомі факти з життя Д.Чижевського в Олександрії, а гість міста – кропивницький художник В.Давидов також у легкій і невимушеній розповіді поділився своїм мистецьким баченням події. Після цього присутніх запросили власне до перегляду картин, яких до Олександрії прибуло 26 робіт різних технік виконання – живопис, графіка. Їхніми авторами є 17 митців – як вже іменитих, так і молодих та перспективних.

Читайте також:  В Олександрії Центр вакцинації працюватиме щодня

Центральне місце в експозиції займає, звісно, великий портрет Д.Чижевського у виконанні В.Волохова. Все інше – наша «стара добра Олександрія» з її «весняними міськими мотивами», «місто, яке пам`ятає Дмитра Чижевського». Це теж назви картин, котрі у художньому прочитанні бачаться без «нафталінової» старовини, свіжо і життєстверджуюче: з блакиттю весняного неба, із залитими сонячним світлом «старими олександрійськими вулицями» і яскравістю квітневої зелені, яка щойно прокидається (з огляду на дату виконання всіх цих пленерних робіт).

Переглянути виставку можна у читальній залі Центральної міської бібліотеки у будь-який її робочий час (вул. Г.Усика, 41), де вона діятиме до 1 грудня цього року, запевняють організатори експозиції. Вхід вільний.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ