16 квітня в Олександрії для дітей-дошкільнят учасників АТО, дітей з малозабезпечених родин та родин переселенців з тимчасово окупованих територій стартували безкоштовні курси підготовки до школи. Розвиваючі заняття “Школа майбутнього першокласника” були ініційовані “Центром допомоги учасникам АТО” за підтримки депутата міської ради Андрія Коломійцева.

Про це розповів на своїй сторінці у фейсбук заступник голови громадської організації учасників АТО Олександр Рушковський.

“Сьогодні це перші пробні такі заняття, які ми плануємо у майбутньому запровадити на постійній основі”– розповідає Олександр Рушковський. Заняття для малечі тривають півтори години, за які діти мають змогу виконувати різні завдання з читання, навчання грамоти, математики, письма в ігровій формі. Така форма навчання дозволяє сконцентрувати та утримати увагу дітей, а також більш ефективно донести до них нову інформацію.

Читайте також:  З 1 грудня мешканці Кіровоградщини отримуватимуть допомогу по безробіттю у більшому розмірі

Ось що розповідає про підготовку дітей до школи педагог з десятирічним стажем, вчитель початкових класів Альона Башкалова, яка саме й проводить ці підготовчі розвиваючі заняття для маленьких олександрійців: – «Віддавати чи не віддавати дитину на підготовчі курси до школи?» – з цим питанням рано чи пізно стикаються всі батьки дошкільнят. Попри велику кількість спеціалізованої літератури, яка говорить про користь дошкільної підготовки, батьки продовжують сумніватися. В чому причина таких вагань? На мою думку, вона полягає в тому, що батьки не зовсім розуміють, що таке підготовчі курси до школи і навіщо вони, взагалі, потрібні. І, все ж таки, навіщо все це треба? В школі й так всього навчать!

Подібна точка зору зустрічається серед батьків досить часто. З вступом дитини до 1-го класу робота батьків над її освітою не закінчується. Школа лише подає навчальний матеріал, а допомогти дитині засвоїти нові знання й уміння – це щоденна праця батьків. Курси підготовки до школи формують фундамент майбутніх знань дитини, полегшуючи для неї майбутнє навчання . Наша “Школа майбутнього першокласника” включає в себе 20 інтегрованих занять, які будуть відбуватися кожної суботи. Ці заняття проходять не так, як це відбувається в школі – діти не сидять за партами все заняття, слухаючи вчителя. Звичайно, кожне заняття має свою тему і мету, але воно більше нагадує квест чи інтерактивну гру. Педагог максимально активізує пам’ять, увагу та уяву дітей. Кожне заняття містить хвилинку умілих рученят. Майбутні першокласники виконують творчі завдання, які спрямовані на розвиток дрібної моторики рук. Для запобігання перевтоми педагог пропонує руханки, музичні фізкультхвилинки, пальчикову гімнастику” .

Після такого цікавого уроку діти із задоволенням чекають на наступне заняття, адже малюкам дуже подобається пізнавати щось нове через гру. Ось як захоплено малюки виконували всі завдання, що підготувала їм вчитель:

Читайте також:  Матчі сезону 2020/2021 гравці ФК “Олександрія» зіграють у новій формі

DSC03249

БЕЗ КОМЕНТАРІВ