В Олександрії незабаром стартують чергові щорічні спортивні ігри молоді міста. Але тенденції спартакіади не надто втішають

108

З 30 жовтня в Олександрії розпочнуться ХІХ спортивні ігри міста, повідомляє «Голос Громади».

Відповідне рішення ухвалив виконком міської ради, затвердивши організаційний комітет, офіційні положення проведення молодіжної спартакіади та графік змагань по окремих її видах.

Так, у молодіжних іграх, як зазвичай, візьмуть участь учні та студенти закладів вищої і професійно-технічної освіти міста. Змагання з шести видів спорту проходитимуть, починаючи з жовтня 2019 по травень 2020 навчального року. Першим стартуватиме волейбол: серед команд юнаків – 30-31 жовтня, склад команд – 12 гравців; серед дівчат – 6-7 листопада, склад команд – 12 гравців, місце проведення – ДЮСШ-2 (Палац спорту).

Читайте також:  Рівні права для батьків Олександрії: декрет для українських чоловіків став реальністю

Баскетбол: юнаки – 20-21 листопада, дівчата – 27-28 листопада, склад команд – по 10 гравців, місце проведення – ДЮСШ-2.

Настільний теніс: 3 березня, склад команд  юнаки 2 гравці, дівчата – 1 гравець, місце проведення – спортзал Олександрійського колегіуму.

Шахи: 25 березня, юнаки – 2, дівчата – 1, ДЮСШ-2.

Шашки: 1 квітня, юнаки-2, дівчата – 1, ДЮСШ-2.

Міні-футбол: 13 – 20 травня, юнаки – 10 гравців (змагання серед дівчат проводяться тільки за умови подачі заявок не менше, ніж від трьох команд, така ж вимога і для змагань з баскетболу). Місце – парк ім.Т.Шевченка.

Читайте також:  На Кіровоградщині Файно маркет долучився до всеукраїнської кампанії #ПідтримуюЛікарів

Слід зауважити, масовість цієї міської «універсіади» останніми роками не надто радує, оскільки не має тенденції до зростання (хоча ухвалене Положення про спортивні ігри декларує саме масовість, як популяризацію спорту і вдосконалення спортивної майстерності серед молоді). Так само скорочується до мінімуму і програма спортивних ігор: з неї вже давно виключили, скажімо, силові види (підтягування на поперечині, віджимання від горизонтальної поверхні) тощо. А про такий (до речі, обов`язковий !) вид, як плавання, взагалі можна і не мріяти, хоча колись він теж входив до програми міських спортивних ігор… У програмі цієї молодіжної спартакіади також вже давно і повністю відсутній будь-який «натяк» на легку атлетику, що взагалі в принципі недопустимо, адже «королева спорту» є основою будь-якого виду і жодні поважаючі себе масові і багатовидові змагання без неї, як правило, не обходяться.

Читайте також:  У Всесвітній день боротьби зі СНІДом з олександрійськими учнями провели виховний відео-час

Як бачимо, ця тенденція скорочення і формального проведення заходу, на жаль, зберігається: у чергових іграх  взагалі рухливих (командних) видів – тільки три і то у двох з них участь дівчат – під питанням. Складається враження, що це спортивні ігри для пенсіонерів, а не для молоді…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ