В Олександрії – «сплеск» інтернет-шахрайств

328

Протягом останнього часу в Олександрії почастішали випадки шахрайських замахів на кримінальні правопорушення матеріального характеру, від яких постраждали жителі міста, про це «Голос Громади» повідомили в Олександрійському відділі поліції.

Так, лише протягом минулого тижня з відповідними заявами до міськвідділу звернулися 9 громадян, які втратили від дій інтернет-пройдисвітів значні суми коштів. Умовно ці випадки можна поділити на два різновиди: в одному з них потерпілі, купуючи через мережу інтернет на відомому сайті продажу товарів і послуг OLX , або в соціальних мережах різні речі, перераховували гроші наперед псевдопродавцям і не отримували обіцяний товар; в інших випадках люди надавали по телефону невідомим шахраям на їхній запит відомості про банківські картки,  інші особисті дані і злочинці легко через інтернет-банкінг заволодівали грошима цих громадян.

Читайте також:  Готується черговий конкурс на призначення управителів «безхозних» олександрійських багатоповерхівок

Наприклад, одному з потерпілих додзвонювач по телефону  відрекомендувався працівником служби безпеки Приватбанку, шахрайськими діями видурив у розмові його картковий номер, SVV- код, термін дії картки, після чого заволодів коштами у сумі 8 тисяч гривень.

Іншому громадянину незнайомець у телефонній розмові представився працівником банку ПУМБ, а ділі «алгоритм» був таким же: злочинець вивідав дані карткового банківського рахунку, як результат – втрата власником картки 11-ти тисяч гривень.

Читайте також:  Назвали точну дату запровадження тритижневого жорстокого карантину в Україні

Ще одному олександрійцю по телефону невідомі представилися працівниками правоохоронних органів і повідомили, що його родич перебуває у скрутній ситуації і щоб його врятувати, треба кошти. Чоловік негайно переказав через інтернет необхідну суму на вказаний шахраями рахунок, після чого зв’язок з ними відразу ж зник (тобто так само дуже поширена і проста шахрайська схема). Після таких перемовин житель міста втратив 9600 гривень.

Читайте також:  Український уряд хоче скасувати свою ж обіцянку про терміни наступних підвищень  «мінімалки»

З огляду на ріст кількості потерпілих від таких шахрайських дій, поліція закликає олександрійців не надавати свої персональні дані, реквізити власних банківських карток чи рахунків невідомим особам, не оплачувати наперед товар, який нібито продається в мережі інтренет на ресурсах купівлі-продажу (в тому числі й відомих), або в соціальних мережах, але ще фактично не отриманий покупцем, аби не бути потім ошуканими шахраями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ