В Україні триває заміна паперових купюр на монети. Як виглядатимуть нові копійки?

240

Ще в червні цього року голова НБУ Яків Смолій повідомив про поступову заміну деяких грошових купюр на монети, повідомляє «Голос Громади».

На сьогоднішні вже припинено випуск купюр номіналів 1 і 2 гривні. Їх поступово виводять з обороту і замінюють монетами, а з 1 жовтня 2019 року в Україні повністю виведуть з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок.

Читайте також:  Планові відключення світла в Олександрії на першу половину грудня

Крім цього, планується поступове вилучення з обігу монети номіналом 25 копійок, яка також з часом перестане бути платіжним засобом. Тож, у результаті нововведень українці користуватимуться лише монетами 10 і 50 копійок, а також монетами 1, 2, 5 і 10 грн.

Національний банк України вже розпочав карбування нових монет номіналом 5 і 10 грн, які незабаром з’являться в гаманцях мешканців України.

Читайте також:  На Кіровоградщині у госпітальних базах з 40 апаратів ШВЛ сім - в Олександрії

Замінити монети 1, 2 і 5 коп., а також 1, 2, 5 й 10 грн на банкноти й монети можливо до 30 вересня 2020 року, а тим. Хто не встигне до цього часу, зможуть зробити це до 30 вересня 2022 року включно в Національному банку і в уповноважених банках — Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль і ПриватБанк.

Читайте також:  З 26 інфікованих на COVID-19 мешканців Олександрійщини є дитина

БЕЗ КОМЕНТАРІВ