З початком весни в Олександрії почалися активні роботи з благоустрою. Розриті узбіччя, де ремонтуються труби водоканалу, переукладання асфальту – це типова картина для нашого міста в цей період. Олександрійцям постійно обіцяють «капітальний ремонт» тих чи інших об’єктів, але потім виявляється, що ремонт не був таким вже й капітальним, а «відремонтовані» труби просто залатані та закопані. Хоча при цьому відомо, що кожного року з міського бюджету виділяються чималі суми на ЖКГ, транспорт та інші служби.

То куди ж саме йдуть бюджетні кошти? Інформація, оприлюднена для громадськості на офіційному сайті міськради, в цьому розібратись також не допомагає. Окремо ні служба житлово-комунального господарства, ні управління охорони здоров’я, ні управління освіти й інші служби нашого міста не звітуються. Єдиним документом, в якому вказані бодай якісь цифри є «Інформація про видатки Олександрійського міського бюджету». За даною інформацією, останнє оновлення якої було 3 червня 2016 року, можна прослідкувати видатки по загальному фонду та на скільки відсотків виконано річний план. При цьому зрозуміти, на що ж саме пішли ці кошти і чому, наприклад, план видатків на освіту виконаний на 42%, а на охорону здоров’я – 40 % – взагалі неможливо.

Читайте також:  В Олександрії мають намір звести черговий торговельний центр

Щоб внести хоч трохи ясності – переходимо за посиланням до частини державних закупівель, де міська рада висвітлює останню інформацію. Але і тут нічого чіткого не вказано. Єдиний звіт про результати закупівель за перший квартал 2016 року представлено лише Управлінням ЖКГ. При цьому навіть плани самих закупівель на поточний рік мають не всі служби – зокрема, те ж управління освіти подає лише інформацію за відкриті торги ще в 2014 році – а саме за травень 2014, коли проводилися торги щодо закупівель на продукти харчування. При цьому процедура торгів була скороченою «за нагальної потреби, безперебійного харчування дітей в шкільних та дошкільних навчальних закладах управління освіти, молоді та спорту міськради».

Читайте також:  В Олександрії заборонили роботу ресторанів і розважальних закладів після 22.00

Таким чином, виявити детальні звіти щодо видатків коштів з міського бюджету не є можливим. А в тих службах, де хоча б вказано плани – немає звітів. Тому, чи дійшли гроші до пункту призначення, чи «загубилися» через недостатній контроль з боку громадськості – зрозуміти також важко. Отже, наразі залишається хіба що радіти капітально відремонтованій ділянці пр. Соборного в Покровському мікрорайоні, бо сподіватися на те, що міська влада  вирішить «відкрити карти» – не доводиться.

Читайте також:  «Безкоштовні зуби» для олександрійців закінчились: міська влада узаконила платну стоматологію

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ