«Всім спасибі, ви звільнені!» – міська влада хоче розпрощатися з усіма нинішніми перевізниками. Чому?

1234

4 жовтня 2019 року відбулося засідання профільного конкурсного комітету Олександрійської міської ради, на якому було прийнято рішення  розірвати в односторонньому порядку договори на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах з усіма міськими перевізниками одночасно, по всіх міських маршрутах – повідомляє «Голос Громади» з посиланням на відповідне повідомлення сайту міськради.

Так, комітет з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування своїм протокольним рішенням рекомендував виконавчому комітету міської ради за невиконання умов договорів та порушення законодавства у сфері транспорту розірвати вказані вище договори з перевізниками:
– з ФОП Міщенко О.А. – договори: від 17.08.2013 №63, від 16.11.2015 №75;
– з ФОП Проквас А.В. – договір від 17.08.2013 №57;
– з ФОП Сизов А.Т. – договір від 17.08.2013 №61;
– з ФОП Сизов С.А. – договори: від 17.08.2013 №64, від 17.08.2013 №65, від 25.08.2016 №78, від 25.12.2017 №77;
– з ФОП Хованський З.О. – договір від 08.07.2019 №84;
– з ФОП Юнак К.Ю. – договір від 17.08.2013 №62;
«9 жовтня перевізникам направлено відповідні листи – попередження про одностороннє розірвання договорів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. До проведення нового конкурсу на всі маршрути будуть призначені тимчасові перевізники» – йдеться у повідомленні міської ради.

Читайте також:  Міський голова С.Кузьменко - про підготовку до святкування Дня Незалежності та інше

Що саме порушили у законодавстві і договірних відносинах всі без винятку перевізники і чи не загрожують такі радикальні дії міської влади транспортним колапсом місту – ми поцікавилися у заступника міського голови з питань економіки Сергія Гриценка.

«Якщо говорити про порушення, то це проблема не одного дня: відповідна комісія міської ради вказує на них перевізникам протягом щонайменше останніх пів року. По-перше, це багаторазові скарги жителів міста на нерегулярність більшості рейсів. За умовами договору між міською радою і суб`єктами підприємництва – перевізниками, вона повинна бути не менше 95%, а насправді, за результатами неодноразових перевірок, регулярність складає в середньому 75-80 відсотків. При цьому не всі транспортні засоби обладнані системами GPS, які дозволяють контролювати дотримання графіку руху. На цей недолік неодноразово також вказували перевірки, але до зауважень виконавці послуги не бажали дослухатися: чимало автобусів так і не були обладнані такими системами. Тут також варто зазначити, що окремі перевізники недобросовісно ставляться до виконання своїх зобов`язань на так званих «невигідних» автобусних маршрутах – і тут особливо багато скарг громадян. У багатьох автобусах відсутні відомості про перевізника, страхувальника, графіки руху – а це все також прописано в договорах і воно не виконується. Всі без винятку перевізники використовують проїзні квитки невідповідної форми, встановленої Мінтрансзв`язку України, що є порушенням законодавства і це контролюється Укртрансбезпекою. Взагалі перелік порушень можна продовжувати, усунення всіх цих недоліків неодноразово вимагала комісія. Варто також зазначити, що договори, укладені з підприємцями-перевізниками, розроблені в 2013 році і вони, на мій погляд, теж недосконалі. Тому ми вже розробили більш відповідні реальності форми договорів, де учасники пасажирських перевезень працюватимуть в однакових умовах, бо ці постійні невдоволення перевізників щодо «невигідних» маршрутів справді мають під собою підґрунтя:  адже нікому не хочеться працювати собі у збиток. Хочу ще раз наголосити: розірвання договорів – це поки що тільки рішення конкурсного комітету, а далі слово за виконавчим комітетом. Небезпеки транспортного колапсу я не бачу: бажаючих взяти участь у новому конкурсі (якщо виконком вирішить його провести) буде достатньо і це повинна бути здорова конкуренція, яка вплине і на якість пасажироперевезень, і на їхню вартість. Хоча я вважаю, що передусім краще буде, якщо послуги надаватимуть місцеві підприємці-перевізники. До речі, нинішні перевізники також матимуть повне право взяти участь у новому конкурсі, якщо такий відбудеться за рішенням виконкому», – сказав заступник міського голови С.Гриценко.

Читайте також:  Голий чоловік гуляв містом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ