Виборчі дільниці Кіровоградщини мають бути повністю пристосовані для потреб людей з інвалідністю

76

Кабмін затвердив розроблений Міністерством розвитку громад та територій проект постанови щодо затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень для виборчих дільниць, повідомляє “Голос Громади”, посилаючись на сайт Interfax.

Аби забезпечити доступність та інклюзивність виборчого процесу передбачено облаштування на відстані до 50 метрів від виборчої дільниці безоплатних паркомісць, встановлення пандусів або піднімальних пристроїв, обладнання шляхів руху до будівлі та приміщень виборчих дільниць засобами орієнтування та інформаційної підтримки.

Читайте також:  Рятувальна служба у вихідні гасила різні займання

Пішохідні доріжки, тротуари і пандуси мають бути рівними та без бордюрів, що можуть перешкоджати пересуванню на кріслах колісних або на милицях. Дверні отвори приміщень мають бути без порогів і перепадів висоти підлоги, ширина дверних отворів і відкритих отворів у стіні, а також виходів з приміщень виборчих дільниць на сходову клітку має становити не менше 90 см.

Читайте також:  Дискусія олександрійок на тему гендерної рівності вийшла жвавою і конструктивною

Якщо приміщення виборчих дільниць неможливо повністю пристосувати для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають забезпечити безперешкодний доступ до таких приміщень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ