За чергові новації олександрійський і обласний «водоканали» міська влада «крила мокрим рядном»

775

На черговому засіданні виконавчого комітету Олександрійської міської ради обговорювалося проблемне питання намірів встановлення загальнобудинкових лічильників води, повідомляє «Голос Громади».

Нагадаємо, мова йде про так звані «комерційні вузли обліку» (простіше кажучи – загальнобудинкові водолічильники), які ОКВП «Дніпро-Кіровоград» планує встановити на всіх багатоквартирних будинках з централізованим водопостачанням. Щодо цього ОКВП «Дніпро-Кіровоград» вже навіть розпочав власну «інформаційну кампанію», розмістивши у житлових багатоповерхівках Олександрії свої повідомлення про намір встановлення вузлів комерційного обліку. Загальні водоміри пропонується встановлювати за рахунок абонентів. Слід зазначити, це «задоволення» – не з дешевих: вартість такого вузла у різних випадках може становити  і 8, і 12, і навіть до 20-ти тисяч гривень. Правда, керівництво «водоканалу» пропонує абонентам оплачувати нав`язану ним же новацію «в розстрочку» терміном на 5 років. Ці повідомлення викликали великий негативний суспільний резонанс у місті, в результаті чого на засідання виконкому 13 лютого був запрошений керівник олександрійського підрозділу ОКВП «ДК» Олександр Онищенко.

Варто нагадати, таку ж ідею обласний монополіст-водопостачальник намагався провести через виконком восени минулого року для приватного сектору Олександрії. Але це не пройшло: пропозиція встановлення додаткового вузла обліку на вводі в кожне приватне домогосподарство, яке і так має власний індивідуальний водомір, отримала негативну оцінку виконкому при першому ж розгляді питання. Але «водоканал» вперто, протягом вересня-жовтня знову й знову (всього аж чотири рази !) подавав один і той же проект рішення на кожний черговий виконком Олександрійської міськради і щоразу отримував відмову, що врешті набуло тоді просто анекдотичного вигляду (про ті перипетії свого часу розповідав «Голос Громади»).

І от тепер, очевидно, вже не сподіваючись на підтримку виконкому, керівництво ОКВП «ДК» вирішило діяти інакше: воно просто розклеїло оголошення за підписом О.Онищенка (наголосимо – не начальника ОКВП «ДК» Романа Ілика, а керівника місцевої дільниці) на під`їздах всіх багатоповерхівок з констатацією своїх власних намірів, ніяк не підтверджених рішенням виконкому. Саме це і викликало збурення настроїв серед олександрійців. Скрізь – і в соцмережах, і в приватних розмовах, ця подія гаряче оговорювалася, при чому людей обурював не лише сам факт силоміць нав`язаної їм, за їхні ж гроші, «послуги», а й ціла низка незрозумілих  моментів, які неминуче виникають у разі введення загальнобудинкових лічильників.

Читайте також:  На Кіровоградщині за добу 96 інфікування коронавірусом, з них 10 в Олександрії

Отже, на останньому виконкомі керівнику Олександру Онищенку довелося «тримати оборону» від просто нищівної критики, якої зазнала «новація» його вищого керівництва. Він посилався на прийнятий Верховною Радою України закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», що набув чинності ще 2.08.2017 року, але це ні на кого не справило враження. Найбільше гнівних реплік на адресу «водоканалу», в даному випадку – в особі О.Онищенка  та його вищого керівника Р.Ілика дісталося від перших осіб міської влади, а особливо – від першого заступника міського голови Людмили Давиденко: «Хто дав вам право розвішувати ці об`яви?! Ви вже всім набридли своїми діяннями! Що ви взагалі творите – чому ви попередньо не виступили перед громадою, в телеефірі, на виконкомі? Чому ви перекладаєте свої проблеми на плечі людей і місцевих депутатів?! Якщо ви будете і надалі одноосібно вирішувати подібне, ми будемо ставити питання перед губернатором області про вашу відповідність займаній посаді! » – це лише дуже мала частина того, що довелося вислухати доповідачу.

Читайте також:  Міський голова Олександрії Сергій Кузьменко представив свою команду під час першої сесії 8-го скликання

До розмови долучилися також декілька старших будинків, які з особистої ініціативи прийшли на цей людний виконком і досі терпляче стояли в проході малої сесійної зали (їм не вистачило стільців), очікуючи своєї черги. Ці громадські активісти крім іншого, обурювалися незрозумілою запропонованою «водоканалом» вартістю лічильників, яка у двох однакових за проектом будинках чомусь відрізнялася у півтора- два рази! В ході розмови «водоканалу» пригадали все: і підвищення тарифів, які проводилися в одноосібному порядку іноді по два рази на рік; і кредит у 44 мільйони євро, взятий ОКВП «ДК» у Світового банку і який доведеться повертати рядовим абонентам у вигляді підвищених тарифів, та ще багато чого іншого. Міським головою та його першим заступником висловлювались також припущення (чи навіть впевненість?) що вищезгаданий закон «Про комерційний облік» прийнятий в угоду чиїмось вищим інтересам: дослівно – «щоб відмити чиїсь гроші», і що все це взагалі затіяно неспроста, бо незабаром місцеві вибори.

Одним словом, керівник місцевої водоканальної дільниці О.Онищенко, на якому окошилися всі «подвиги» керівництва ОКВП загалом,  опинився (вже за традицією) на виконкомі в ролі «хлопчика для биття».

Врешті після бурхливого обговорення виконком одноголосно  прийняв рішення заборонити розповсюджувати серед мешканців вищезгадані  оголошення, а також звернутися з відповідними «протестними» листами до керівництва ОКВП «Дніпро-Кіровоград» і голови Кіровоградської облради. Крім того, О.Онищенку був даний «тижневий термін для проведення інформаційної роботи серед населення», а також міським головою С.Цапюком була озвучена пропозиція звернутися до окружного депутата Верховної ради  О.Воронька, щоб той «вніс до ВР законопроект, який би відмінив закон «Про комерційний облік».

Читайте також:  На Кіровоградщині сьогодні очікується значне погіршення погодних умов

Що ж, міська влада начебто вжила заходів, виливши жбан холодної води на голову простого виконавця Онищенка, який сам насправді абсолютно нічого не вирішує у даному питанні, але совість у міських посадовців тепер перед громадянами спокійна: вони показали, хто у місті господар. Але погодьмося, згадана ухвала виконкому має дещо наївні, з точки зору правової узгодженості, положення. Також, на превеликий жаль, але всім зрозуміло, що ніхто Закон України під окремо взяту Олександрію (чи навіть її обласний центр) змінювати не буде. Більше того, чомусь є навіть великі сумніви, що Нардеп О.Воронько взагалі стане подавати до ВР якусь таку подібну пропозицію. Наступне: як би ми не ставилися до керівництва ОКВП «Дніпро-Кіровоград», але якщо почитати згаданий горезвісний закон «Про комерційний облік», то воно (керівництво), за великим рахунком, нічого не порушує. В законі все чітко розписано щодо «вузлів комерційного обліку»:  де, як і за чиї кошти вони встановлюватимуться  і саме ОКВП в даному випадку нічого не вигадало та не порушило  – воно лише вправно скористалося цим законом.

Отож резюме: загально будинкові лічильники «водоканал», як монополіст, все одно встановить, хочемо ми цього, чи ні  – якщо не за згодою міської влади, то цілком можливо, за судовими рішеннями, оскільки закони України – це все-таки закони (а за чиїми там інтересами вони приймалися – то вже зовсім інша справа). Дуже хотілося б помилитися у цьому, але така наша сувора  реальність, на превеликий жаль.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ