Відповідне звернення прийняла місцева організація Національної Спілки журналістів України. Як повідомляє Моя Александрия, звернення було одноголосно прийняте на засіданні Спілки сьогодні, 16 вересня 2016 року.

Нижче представлено текст звернення:

“Олександрійська територіальна організація Національної Спілки журналістів України заявляє про свою незгоду із діями Олександрійського міського голови, що пов’язані із вказівками щодо здійснення перевірок роботи друкованих та електронних ЗМІ. Розцінюємо такі дії, як помсту за критичні зауваження у ЗМІ щодо його діяльності та тиск на журналістську спільноту. Вважаємо неприпустимим, коли посадовець такого рівня поширює тезу про нечесність журналістів та причетність до різноманітних порушень закону.

Останній приклад: міський голова на свій сторінці у соціальній мережі та на засіданні виконавчого комітету 8 вересня у присутності членів виконавчого комітету та під запис відеокамер, дав доручення заступнику міського голови Сергію Гриценку перевірити діяльність всіх журналістів міста шляхом отримання через пенсійні органи влади та податкову службу інформації стосовно доходів кожного олександрійського журналіста, який працює у ЗМІ чи самостійно.

Читайте також:  Олександрійські екіпажі вертольотів вч 2269 готуються до Дня Незалежності (ВІДЕО/ФОТО)

У зв’язку з цим ми зазначаємо:

1. Незаконні перевірки, як спосіб тиснути на журналістів за виконання професійних обов’язків є грубим порушенням закону і тому такі доручення є підставою для розгляду цього питання правоохоронними органами, а за журналістами залишається право звернення до суду.

2. Ми хотіли б упередити від незаконних дій чиновників щодо розголошення персональних даних та конфіденційної інформації про особу і закликаємо припинити вчиняти тиск на журналістів, зупинити агресивне ставлення до критичних зауважень, якщо вони стосуються не особистих образ, а є критичною оцінкою дій влади, зокрема щодо використання бюджетних коштів, вчинення тих чи інших дій.

Читайте також:  Рятувальна служба у вихідні гасила різні займання

3. Ми звертаємо увагу на те, що всі особи, наділені будь – якою владою, в тому числі міський голова, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, є публічними людьми, чиї дії мають практично безмежний простір для критики. Всі представники влади мусять чути точку зору різних людей, бачити її і сприймати, якщо вона не порушує Конституцію та закон, як альтернативну.

Читайте також:  На Олександрійщині ситуація з вакцинацією неоднозначна (коментар посадовця)

Україна – це країна з європейським вектором розвитку, направленим на інтеграцію до кращих зразків європейського законодавства, яке захищаючи приватне життя, надає право гострої критики дій посадовців включно із найвищими очільниками держав. Оцінка свободи слова є критично важливою для країн, де перемагає право, і де є можливість відстояти своє право законними методами.

Ми закликаємо поважати закон і припинити тиск на журналістів і надати правоохоронним органам відповідну правову оцінку діям міської влади, упередити надалі порушення закону.”

БЕЗ КОМЕНТАРІВ