Гадюки, пацюки, каналізаційні стоки – все це про буденні реалії мешканців однієї з олександрійських багатоповерхівок

711

Про ці та багато інших “страхіть”, що стали суворою буденністю мешканців однієї з олександрійських п’ятиповерхівок, розповіли самі ж жителі будинку. Забута міською владою та комунальниками п’ятиповерхівка, що по вулиці Маршала Конєва, вже два роки поспіль продовжує “воювати” з КП “Житлогосп”. Як зазначають мешканці, не дивлячись на те, що вони сплачували рахунки за комунальні послуги, в будинку жодного разу за декілька десятків років ніяких ремонтних робіт не проводилося. Після чого деякі мешканці будинку підійши до вирішення цього питання досить радикально, та перестали здійснювати оплату взагалі. “Скільки можна – нам постійно говорили, що на рахунку будинку коштів немає” – говорить одна з мешканок будинку. Люди розповідають, що навіть подавали до суду, проте ситуація так і залишилася, м’яко кажучи, плачевною, адже суд виніс рішення на користь КП “Житлогосп”.

“Гадюки, пацюки, каналізаційні стоки – все це про наші буденні реалії. Проблема в тім, що ремонтні роботи в будинку проводилися майже 30 років тому, і то – за власний кошт мешканців будинку. Сьогодні колосальною проблемою є те, що будинок “просідає”  – розповідають жителі. “Справа в тому, що через  несправність труб, всі каналізаційні відходи стікають просто в підвал будинку. Звичайно за таким станом речей, відбувається руйнування будинку, а сморід від нечистот з підвалу вже став звичним для нас. Ця ситуація є небезпечною для життя і здоров’я людей. Адже в занедбаній каналізації водяться щури, які, як відомо, є носіями смертельних інфекцій”.

Люди зазначають, що минулого року оцінити ситуацію приїздила заступник міського голови Людмила Давиденко, проте посадовиці забракло духу спуститися у підвал і побачити проблему на власні очі. Єдине, що було зроблено для цього будинку після  її приїзду – це відмостка. Але якість виконаної роботи «залишає бажати кращого».

Читайте також:  Кримінал тижня в Олександрії: не давайте свої телефони молодим жінкам…

На цьому можна було б і зупинитися, проте це ще не всі проблеми, на які скаржаться мешканці п’ятиповерхівки. «В цьому районі немає жодного дитячого майданчика, минулої зими вкрали металеві двері з під’їзду, які досі не встановили, а фасад будинку такий облущений, що складається враження, що будинок взагалі бездоглядний» – говорить старша будинку Павліна Федорівна.

Читайте також:  Сьогодні олександрійські випускники здаватимуть другий тест ЗНО з української мови і літератури

Проте, найбільш кричущою проблемою мешканців на сьогодні є “гадюки”, які вже неодноразово були помічені в чагарниках нескошеної трави біля імпровізованого місця відпочинку дітей. А дітей, доречі, у дворі більше 40. Батьки стурбовані, адже поява плазунів на прибудинковій території небезпечна для здоров’я та життя малечі. Періодично мешканці будинку, так і не дочекавшись відповідних служб, скошують бур’яни самі.

Як розповіла кореспондентам Голосу Громади старша будинку, на балансі будинку на сьогодні є 15 тис. грн, але окрім прибирання двору та вивозу сміття  – у будинку нічого не робиться. Тай самих сміттєвих контейнерів не вистачає, адже сміття в них зноситься з усього району.

Побачивши представників преси, до розмови долучилися також і мешканці сусіднього будинку, ситуація в якому нині не на багато краща. Люди скаржаться, що септик знаходиться прямо в дворі, але через те, що колодязі забиті, все йде прямо в підвал. Для відкачування відходів мешканці наймають машину за власні кошти.

Читайте також:  До Дня Конституції України трьох жителів Кіровоградщини відзначили державними нагородами

«Перший поверх плаває у відходах з підвалу, другий через те, що протікає дах» – говорить одна з мешканок сусідньої двоповерхівки. Але найбільше мешканців турбує бездіяльність правоохоронних органів. Жителі зазначають, що вони неодноразово звертались до правоохоронних органів з питанням вирішити проблему з господарями однієї з квартир будинку, які влаштували в ній справжній “притон”. Але, нажаль, поки що, звернення правоохоронцями були проігноровані.

З цією купою невирішених проблем мешканці цих двох будинків неодноразово звертались і до  міського голови, але, за їх словами, у відповідь отримували лише відписки.

Наразі ж олександрійці сподіваються, що міська влада, комунальні служби та правоохоронці, все ж таки, дослухаються до їх проблем і допоможуть, хоча б частково, їх вирішити.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ