Як повідомляють Олександрійські новини, зникнення та жорстокі вбивства дітей і молодих людей в Олександрії – справа рук серійного маніяка, якого працівники поліції встановили і затримали в ході розслідування резонансних злочинів ще у середу, 10 серпня.

Так, чоловік, в чому правоохоронці впевнені більше ніж на 100 відсотків, як мінімум причетний до зникнення 12-річного Іллі Макарова, до жорстокого вбивства 21-річної Дар’ї Озарко та до вбивства 13-річного Станіслава Бойка, тіло якого нещодавно виявили в річці Інгулець в районі села Звенигородки. Крім того, чоловік причетний до пограбування молодої дівчини, що мало місце в темну пору доби неподалік парку “Шахтар”. Тоді дівчині вдалося втекти, проте злодій заволодів її сумкою. Про причетність чоловіка до зникнення 15-річної Софії Буц з Пантаївки правоохоронці ствердно сказати поки що нічого не можуть.

Затриманий 46-річний маніяк є уродженцем м. Володимир-Волинська Волинської області, жителем с. Довгоноси Ковельського району Волинської області, інвалід 2-ї групи, неодружений. Попри свою інвалідність має за плечима не один тюремний строк, що в загальному обсязі налічує майже 25 років ув’язнення. Перший свій 9-річний тюремний строк чоловік отримав ще в 1991 році за умисне знищення або пошкодження державного чи колективного майна, а також за умисне знищення або пошкодження індивідуального майна громадян. Далі судимості були за більш зухвалі злочини: вбивство з корисливих мотивів, розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, крадіжки з проникненням у житло, сховище або інше володіння особи. Останній раз чоловіка було засуджено за сукупністю злочинів до 15-річного позбавлення волі, в т.ч. за жорстоке вбивство молодої студентки. Засуджений відбував свій тюремний термін неподалік Олександрії, в Петрівській виправній колонії суворого режиму №49, і вийшов на волю достроково, на рік раніше, оскільки у лютому поточного року через застосування до нього так званого “закону Савченко”. Відомо, що чоловік не визнавав себе винним в інкримінованих йому злочинах і протягом усієї своєї “відсидки” активно намагався апелювати до різних інстанцій, в тому числі до Європейського суду з прав людини.

Читайте також:  Сьогодні в Олександрійській центральній бібліотеці пройдуть онлайн-заняття з роботехніки

Після звільнення з місць позбавлення волі чоловік не поїхав додому, залишився в Олександрії та прибився до послідовників Церкви Християн Віри Євангельської – П’ятидесятників, хоча не був прибічником християнства, а проповідував язичництво, поклоняючись старослов’янським богам Перуну, Дажбогу і т.п. Один із прихожан церкви пожалів колишнього в’язня і надав йому притулок у своєму приватному будинку по вулиці Ярмарковій, 21 (в минулому – Семашка), неподалік міської лікарні № 1, де затриманий і проживав весь останній час.

Читайте також:  Статистика хворих на коронавірус на Кіровоградщині: нові випадки, смерть та одужання

Там у підозрюваного правоохоронцями були виявлені різні записи і календар, в якому маніяк помічав дати вчинення вбивств. Вони співпадали або з християнськими святами, або з язичницькими. Так, 22 травня, коли зник Ілля Макаров, відзначається день перенесення мощів святого Миколая Чудотворця (Миколай літній). Наступна позначка на календарі серійного вбивці була датована 7 липня, коли відзначається язичницьке свято Івана Купала. Саме цієї ночі було вчинено жорстоке вбивство 21-річної Дар’ї Озарко. Наступною жертвою нелюда став 13-річний Станіслав Бойко – житель мікрорайону “Перемога”, смерть якого наступила від жорстоких побоїв 2 серпня, в день, коли стародавні слов’яни вшановували бога-громовержця Перуна, а після приходу християнства в цей день почали святкувати день пам’яті пророка Іллі. Наступна дата у календарі була призначена на 17 серпня. За версією слідства, в цей день злодій планував позбавити життя ще одну молоду дівчину.

Сам затриманий заперечує будь-яку причетність до резонансних убивств та відмовляється давати свідчення, однак у правоохоронців є ціла низка підстав вважати його винуватцем моторошних злочинів. Так, в день зникнення Іллі Макарова камери відеоспостереження зафіксували особу, ззовні дуже схожу на підозрюваного, який тривалий час вештався неподалік зниклої дитини. Крім того, почерк вбивства Дар’ї Озарко на Івана Купала дуже схожий на вбивство студентки, за яке злодій отримав 15-річний тюремний термін, тоді злодій розтрощив голову дівчині заради якихось 250 гривень. Проте, найголовнішою підставою вважати його причетним є те, що в належний затриманому мобільний телефон вставлялася сім-картка вбитого 13-річного Станіслава Бойко напередодні його смерті, що свідчить про безпосередній контакт вбитої дитини з підозрюваним, хоча останній це заперечував.

Читайте також:  На Кіровоградщині викрито посадовця Управління держпраці при отриманні хабара

Наразі правоохоронці проводять із затриманим слідчі дії та чекають на результати судово-медичних експертиз, в т.ч. ДНК плям крові виявлених на одязі затриманого. В Олександрію прибули поліграфологи-психологи, які працюють з підозрюваним та фахівці-кінологи із службовими собаками, за допомогою яких здійснюються пошуки тіла Іллі Макарова, оскільки небезпідставно вважається, що його вже немає серед живих. Впродовж останніх днів працівники ДСНС здійснювали розкопки в декількох місцях, куди привели службові собаки, однак там були виявлені трупи тварин, людських останків виявлено не було.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ