На Рівненщині знайдено останки червоноармійця з Олександрійщини

525

Поблизу села Бірки Дубенського району, що у Рівненській області, знайдено останки бійця з Олександрійщини – про це повідомили журналіти UA:Рівне. Двоє місцевих жителів, брати Володимир та Михайло Балановичі вже десятий рік з власної ініціативи займаються досить незвичайною, але почесною  діяльністю – пошуком останків невідомих учасників Першої та Другої світових воєн. Чоловіки вважають це своїм громадянським обов`язком.

Саме напередодні Дня Перемоги  вони виявили посеред зораного цієї весни поля останки двох солдатів початку Другої світової (на це вказують речі, які були серед людських кісток). Серед речей одного з них знайшлася і так звана смертна капсула з даними солдата. На жаль, папірець, вкладений у капсулу, після майже восьми десятиліть перебування в землі зберігся не повністю і пошуковці змогли лише прочитати, що капсула належала бійцю з Олександрійського району Кіровоградської області, ім`я та прізвище ж його поки що невідомі.

Читайте також:  Вже цієї п'ятниці олександрійці зможуть помилуватися розмаїттям гладіолусів

Як годиться за законом, шукачі-волонтери відразу ж повідомили про знахідку місцеву поліцію, а та, у свою чергу, відкрила кримінальне провадження і направила людські останки та речі на експертизу. Як тільки підтвердиться, що вони  – справді часів ІІ світової війни, провадження буде закрите, останки передадуть територіальній громаді,  де вони знайдені,  або громадській організації «Пам`ять», яка займеться похованням.

Читайте також:  Правоохоронцями викрито випадки крадіжок у супермаркеті: олександрійський кримінал тижня

Брати Балановичі (чий прадід,  до речі, також зник безвісти на фронтах ІІ світової), як досвідчені пошуковці ГО «Пам`ять», вважають, що ці два бійці, скоріш за все, загинули влітку 1941 року та так і не були поховані, їхні тіла просто присипало землею на полі битви – про це свідчать залишки солдатських речей, які залишилися при них: каски, частин протигаза, лопати тощо.

А історики підтверджують, що саме на території Дубенського району, як і на двох сусідніх на Рівненщині, точилися запеклі бої у червні 41-го. У тому числі – одна з грандіозних танкових битв початкового періоду війни, де з обох сторін були задіяні понад дві з половиною тисячі танків, артилерія та великі сили піхоти. Втрати Червоної армії у тій битві достеменно невідомі і зараз, але напевне вони були страшними: боєприпаси і кістки непохованих тоді солдатів місцеві жителі у навколишніх лісах і полях знаходять що не рік і досі.

Читайте також:  Головний олександрійський парк змінюється на очах

І залишається сподіватися, що експертам вдасться-таки встановити прізвище ще одного захисника Батьківщини – нашого земляка з Олександрійщини, а його родичі, можливо, отримають остаточну звістку про долю близької їм людини. Долю, яка ще залишається  для них невідомою ось вже майже 77 років…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ