Минуло майже два місяці після останньої зустрічі кореспондентів Голосу Громади та волонтерів притулку для тварин “Друг”. Сьогодні ми вирішили ще раз поспілкуватися з працівниками організації та дізнатися, що ж за цей час змінилося та чи вирішені насьогодні ті проблемні питання, про які минулого разу розповідала одна із волонтерок – Олена Котова.

“Так, станом на 1 квітня, з початку року, було здійснено відлов 79 собак. Тільки за минулий тиждень відловили 14 чотирилапих. За власний кошт було проведено стерилізацію 106 тваринам. У цьому році міська влада виділила кошти, проте їх вистачає лише на купівлю самих необхідних ліків та їжу для тварин” – говорить Олена Котова,- “до кінця року виділених коштів, більш за все, що не вистачить”.

Наразі у притулку перебуває понад 400 тварин, якими опікуються усього три волонтери. Виділених коштів вистачає лише частково, адже більшість тварин потрапляють до притулку через людську жорстокість і потребують довготривалого  та недешевого лікування.

Читайте також:  В Олександрії неповнолітній постраждав у наслідок ДТП

На питання, чи допомагають люди або спонсори коштами чи іншим необхідним, волонтери зазначили, що люди також допомагають, проте це дуже мізерні кошти, як для такої кількості тварин. Крім цього нещодавно до притулку приїздили волонтери з Німеччини й привезли корм для чотирилапих, а на тому тижні притулок відвідали депутати міської ради, які також приїхали не з пустими руками. За будь-яку допомогу дівчата завжди дуже вдячні кожному, хто її надає.

Читайте також:  Планові відключення світла в Олександрії на першу половину липня

Для нашого міста питання бродячих собак є досить актуальним, адже в місті не існує жодної програми, спрямованої на зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, такими як відлов та стерилізація. Зауважимо, що безпритульні тварини становлять значну небезпеку для здоров’я людей, адже вони часто є носіями небезпечних інфекційних збудників. Так минулого тижня ще одна олександрійка постраждала від нападу бродячих собак. І це нажаль, непоодинокі випадки в Олександрії, а останнім часом – таких випадків навіть побільшало.

Як вже зазначалося, відлов собак здійснюється власними силами самих волонтерок. Дівчата розповідають, що деякі собаки поводяться дуже агресивно і не завжди вдається їх спіймати, адже для таких випадків повинна бути, як мінімум, відповідна спецтехніка – пневматична рушниця або шприцомет, з якого в собак стріляють снодійним. Проте така спецтехніка коштує близько 17 тис. грн., яких, нажаль, волонтери не мають. Також серед потреб, про які розповіли волонтери притулку “Друг” – відсутність міні-крематорію, для вирішення проблеми щодо тварин, які загинули. Наразі середня вартість такого присторю 30 тис. грн.

Читайте також:  На Кіровоградщині виявили лише одного нового хворого на коронавірус

Як вже повідомлялося в одній із останніх публікацій, притулок «Друг» катастрофічно потребує фінансування, працівників та підтримки від влади та громадськості. За бажанням, допомогти може кожен – матеріально чи в якості волонтерської допомоги. За додатковою інформацією можна звернутися за номерами: 095 84 32 476; 050 54 04 427; 066 94 74 847.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ