Нещодавно вихованець Олександрійської районної організації Федерації велоспорту України Ян Пастушенко став справжнім героєм газетних і журнальних шпальт. До того ж не стільки вітчизняних, як сторінок італійських спортивних видань. Справа у тому, що Ян взяв участь у своєму коронному виді – шосейній гонці «Гранд Фондо Нібалі». Ця традиційна гонка проводиться в Італії щорічно і засновником її є Вінченцо Нібалі, зірка світового велоспорту, переможець всім відомих міжнародних престижних перегонів «Тур де Франс» та «Джіро д`Італіа».

Слід зазначити, Ян Пастушенко вже не вперше виступає на звивистих, з великими перепадами висот, спекотних шосейних трасах сонячної Італії, але цей виступ, напевне, є на сьогодні у нього найуспішнішим: хлопець прийшов до фінішу третім, залишивши позаду багатьох іменитих гонщиків! Сам фундатор іменної гонки Нібалі на прізвисько «Акула», який  також взяв участь у змаганні, тепло привітав призера, вручив йому великий кубок гонки – «Акулу» і сфотографувався разом з Яном на подіумі пошани. Підтвердженням цього стали фотознімки у виданні Lo Stradone, а також відеорепортажі італійських мас-медіа, фрагменти яких можна знайти у мережі YouTube. А одне з друкованих італійських видань навіть розмістило на своїй сторінці фото нашого земляка з яскравим написом українською мовою: «Вітаємо, Ян!» Варто зазначити, що велоспорт є дуже розвинутим і шанованим видом в Італії, отож така увага до його героїв у спортивних виданнях не випадкова. Пастушенко на цих гонках представляв Україну в особистому заліку.

Читайте також:  Сервісні центри МВС Кіровоградщини відновлюють послугу видачі довідок про несудимість

Кілька слів про нашого земляка. Ян навчається в Харківському університеті на факультеті фізичного виховання. Як зазначає його батько і тренер ОРО ФВСУ Юрій Пастушенко, Яну доводиться буквально розриватись між навчанням і участю в різних італійських гонках. А до всього цього самому заробляти собі на прожиття під час перебування на змаганнях і зборах. Це має такий вигляд: після закінчення робочого дня, коли італійці йдуть собі додому відпочивати, або  розважатись десь у кафе чи пивних барах, хлопець поспішає на змагання і виснажливі тренувальні заїзди…

Читайте також:  Хто і коли чергуватиме у липні на «гарячій лінії» Пенсійного фонду у Кіровоградській області?

«Але успіх вже прийшов, – каже Пастушенко-старший. – Отож рухаємося вперед, зупинятись не збираємося».

На фото: Ян Пастушенко – у чорній футболці з написами «Україна», «ОРО ФВСУ», «УкрАгроКом»; Вінченцо Нібалі – у блакитній тенісці. Знімки італійського видання Lo Stradone.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ