Російське державне обвинувачення в ході дебатів у суді попросило присудити Надії Савченко до 23 років позбавлення волі, повідомляє кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Юрі Вендік.

“Сторона звинувачення доходить висновку про повну доведеність вини Савченко у вбивстві громадян Росії Корнелюка і Волошина”, – заявив в суді прокурор Павло Філіпчук.

Адвокати Надії Савченко – Микола Полозов і Марк Фейгін, заявили, що її звільнення можливе лише через політичні переговори.

“У цьому суді прокурори могли запросити і сто років, але посоромилися. Савченко звільнить не процесуалістіка, а політичні переговори”, – написав Микола Полозов у Twitter.

“Все складається, як і прогнозувалося. Савченко звільнять політичні переговори, а не бутафорський суд”, – написав Марк Фейгін у Twitter.

Читайте також:  Хто буде в місцевій владі найближчі 5 років – вся правда від Олександрійської міської ТВК

Прокурори у суді заявили, що вважають, що провина Надії Савченко повністю доведена.

Її звинувачують в причетності до загибелі двох російських журналістів на Донбасі та в незаконному перетині російського кордону.

Надія Савченко ці звинувачення відкидає, заявляючи, що її силоміць вивезли до Росії.

Фінальний етап

У міському суді Донецька Ростовської області у середу почалася фінальна стадія процесу над Савченко: дебати сторін і останнє слово підсудної.

Після цього судова колегія з трьох суддів на чолі з Леонідом Степаненко призначить дату оголошення вироку.

Прокурори Павло Філіпчук, Дмитро Юношев і Владислав Кузнєцов заявили на процесі, що вина Савченко, з їхньої точки зору, повністю доведена, а аргументи захисту – спростовані.

Читайте також:  Цими вихідними молодіжні команди ФК «Олександрія» та «Інгулець» зустрінуться на матчі чемпіонатів України

17 червня 2014 року Надію Савченко захопили у полон сепаратисти – у районі на північ від Луганська.

Через шість днів після цього вона опинилася в Росії, де Слідчий комітет звинуватив її в причетності до загибелі двох російських журналістів під обстрілом в тому ж районі 17 червня.

Надія Савченко, її адвокати і залучені свідки-експерти під час суду доводили, що звинувачення проти неї сфальсифіковані, а справа має політичний характер, тому обвинувальний вирок неминучий.

За фабулою обвинувачення, Надія Савченко приїхала до Луганської області з метою вбивати мирне населення, залізла 17 червня на вишку, побачила групу мирних жителів, які йдуть дорогою біля селища Металіст, і навела на них вогонь артилерії.

Читайте також:  На вихідних правоохоронці провели понад тисячі перевірок на порушення правил карантину

Під цим вогнем загинули і працівники російського телебачення Ігор Корнелюк та Антон Волошин, в причетності до смерті яких і звинувачують пані Савченко.

За версією російської прокуратури, Надію Савченко після кількох днів в полоні просто відпустили за рішенням тодішнього командира батальйону сепаратистів “Зоря” Ігоря Плотницького, після вона якимось чином перейшла кордон і опинилася у Воронезької області Росії, де її арештували.

Сама Савченко раніше докладно розповіла в суді, як її, передаючи з рук в руки і з машини в машину, вивезли в Росію.

За метеріалами сайту BBC Україна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ