Хто має право на додаткову соціальну допомогу на дітей у період карантину. План дій

77771

З метою надання додаткових соціальних гарантій на період дії карантину та на один місяць після дати його відміни для фізичних осіб-підприємців, в сім’ях яких виховуються діти віком до 10 років 22 квітня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», повідомляє «Голос Громади» посилаючись на сайт Олександрійської РДА.

Право на отримання допомоги мають ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до I та II групи платників єдиного податку. Обов`язковою умовою є сплата ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

Допомога призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну), який зареєстрований як фізична особа-підприємець на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) та виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

Читайте також:  Голова Кіровоградської ОДА закріпив керівників за новоствореними районами області

– на дітей віком до 6 років – 1779 грн;
– на дітей віком від 6 до 10 років – 2 218 грн.

Допомога призначається управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання фізичної особи-підприємця.

Для призначення допомоги подаються наступні документи:

– заяву за встановленою формою (форма заяви додається);

Звертаємо увагу, що виплата допомоги проводиться лише через банківські установи, тому важливо у заяві зазначити банківські реквізити, на які будуть перераховуватись кошти. Банківський рахунок слід зазначати у форматі IBAN, що містить 29 символів.

– копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;

Читайте також:  Сьогодні працюватиме "пряма телефонна лінія" з першим заступником голови Олександрійської РДА

– довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК -7).

Довідку ОК-7 можна отримати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням електронного підпису за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/;

– копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);

– копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Читайте також:  Зима близько: на Олександрійщині працюватимуть додаткові пункти обігріву

Управлінням соціального захисту населення рішення щодо призначення допомоги приймається по кожному зверненню окремо відповідно до норм постанови, перевіряється повнота сплати єдиного соціального внеску за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

Документи на призначення допомоги можна подати як в паперовому так і в електронному вигляді.

У паперовому вигляді документи можна направити поштою або через уповноважених осіб сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад.

Для подачі документів в електронному вигляді можливо буде скористатись он-лайн сервісом на порталі Мінсоцполітики з використанням кваліфікованого електронного підпису.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ