Олександрія, як і більшість міст сучасної України, перебуває у вирі громадського життя: створюються та зникають громадські організації та рухи, свої ідеї пропонують інші громадські формування, створюються благодійні фонди та працюють волонтерські організації. Збираються заради спільної справи і жителі міста – невпинно росте кількість нових організацій, які разом з однодумцями ставлять перед собою задачі та виконують їх. Для того ж, щоб більш детально розглянути громадське життя Олександрії, варто, ймовірно, приділити цьому процесу окрему увагу. Тому редактори Голосу Громади створюють окрему рубрику для освітлення цієї теми.

Відтепер ми будемо публікувати нариси про громадські організації, рухи та громадські формування, інтерв’ю з їх керівниками та просто небайдужими жителями нашого міста – громадськими активістами.

Першими ж, хто звернув на себе увагу активізацією агітаційного процесу, стала громадська організація «Сокіл».

Історія та сьогодення

Базовим місцем для організації спочатку було місто Львів, де в жовті 2006 року було зареєстровано перший міський осередок. Надалі з часом представництва організації почали з’являтися і в інших містах України. Загалом же громадська організація декларує продовження справи українського «Соколу» – спортивного товариства першої половини XX століття.

Читайте також:  До уваги олександріців! Нова шахрайська схема: пропонують фейкові компенсації за карантин і просять невелику комісію

Сокільці працюють у кількох напрямках роботи – культурно-масовий, спортивно-вишкільний, історико-пропагандистський. А основним напрямком діяльності організації залишається національно-патріотичне виховання української молоді на основі ідеології українського націоналізму, котра і покладена в основу загальної діяльності організації.

На сьогодні керівником Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» є Юрій Черкашин, який з серпня 2014 року  бере участь у АТО у складі батальйону «Січ», який і сформовано з активістів-сокільців.

Сокіл на Кіровоградщині

На Кіровоградщині організація з’явилась в травні 2011 року та стала одним з небагатьох рухів, які підтримували доктрину націоналізму та боротьби з комунізмом. Першим публічним заходом представників тоді ще молодіжної громадської організації Сокіл стала травнева акція  роздачі листівок з гаслом «Якою ціною нам дісталась «перемога».

circle

Тоді і сталася перша провокація проти нас, коли було порвано плакат з написом «Бандера переміг – імперія зруйнована!», хоча про захід було офіційно повідомлено та отримано всі необхідні дозволи, – розповідає Юлія «Квіточка», котра весь час з заснування організації на Кіровоградщині є незмінним керівником осередку.

За словами Юлії, під час Революції представники організації взяли під охорону приміщення КМДА, а на місцях, зокрема і в Кіровограді, розпочали волонтерську діяльність: збір речей та коштів на бензин для відправки людей до столиці, пошуки продуктів. Опісля, коли розпочалася агресія Росії, почався збір необхідного і для бійців батальйону «Січ»: форма, взуття і багато іншого,без чого на війні не обійтись. Збирали також кошти і для місцевих спецпризначенців.

Читайте також:  Олександрієць організував наркобізнес у виправній колонії Кіровоградщини

У січні 2015, коли наші побратими боронили селище піски під ДАПом, хлопці подзвонили і сказали що у їхній штаб потрапив снаряд. Ми знайшли кошти і закупили теплі куртки, шкарпетки, берці та передали все бійцем 25 батальйону – Київська Русь, Володимиром Назаренком до Пісків. За весь період волонтерства ми придбали хлопцям речей на більш ніж сто тисяч гривень, – зазначає Юлія «Квіточка»

На сьогодні ж в області активною діяльністю зарекомендували себе два осередки – в місті Кропивницький (Кіровоград) та Олександрія. Це не дивно, адже кістяком організації такого штибу є молодь, в більшості – студентська.

На Олександрійщині осередок сокільців з’явився восени 2012 року, організаторами виступила місцева молодь на чолі з Олександром Давидовим. Тоді ж почалась розбудова осередку, почали організовуватись патріотичні заходи та акції – Свічкова хода в пам’ять про Голодомор, Забіг здорової молоді Олександрії, Смолоскипна хода на день пам’яті Героїв Крут, різного плану екологічні рухи та акції.

Читайте також:  На Кіровоградщині сьогодні очікується значне погіршення погодних умов

circle-2Навіть попри те, що пропагований «Соколом» націоналізм поки ще не мав підтримки населення в центральній Україні, організація розвивалась і активно діяла: наприклад на смолоскипну ходу до дня пам’яті Героїв Крут, котра відбулась в січні 2013 року, зібралось більше сотні осіб, – розповідає Олександр Давидов.

З 2015 року розвитком сокільського руху на Олександрійщині займається Олександр Устенко, за організації якого відбулася хода пам’яті Максима Чайки, віче до Дня народження Степана Бандери, ряд екологічних акцій.

circle-1І хоча наша організація не є досить багато чисельною – як в Олександрії, так наприклад і в Кіровограді, але стабільність в ідеях, заходах та ідеології дозволяє нам діяти та знаходити підтримку серед молоді. Наприклад, восени цього року «Соколу» в нашому місті виповнюється вже чотири роки, на протязі яких ми проводимо активну діяльність. А стабільність це вже показник, – констатує ситуацію Олександр Устенко.

n1z8_-dy0nw nkjgd-8fdui ravbq2emxxk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ