Питання проблеми безкоштовного проїзду учасників АТО у громадському транспорті обговорили під час щотижневої апаратної наради в облдержадміністрації. Про це повідомляє сайт Кіровоградської ОДА.

Очільник області звернув увагу, що на його «гарячу лінію» все частіше надходять дзвінки від учасників АТО зі скаргами на водіїв маршруток та автобусів. Так нещодавно в Олександрії на міжміському маршруті водій автобуса відмовився довезти захисника до селища Нова Прага. І нажаль, це непоодинокі випадки. – «Будемо моніторити усі ці випадки і публічно про них говорити у засобах масової інформації, щоб суспільство знало усіх таких “героїв” поіменно і в обличчя», – наголосив Сергій Кузьменко.

Читайте також:  "Олександрія" отримала важливу перемогу

Нагадаємо, що сьогодні фінансування перевезення пільгової категорії населення тимчасово не забезпечується державою, а витрати на компенсацію перевізникам покладені на місцевий бюджет. – «Поки чекаємо рішення уряду про систему фінансування, знаходимо кошти в місцевих бюджетах і забезпечуємо нашим хлопцям можливість безкоштовного проїзду. Процес фінансової децентралізації дозволяє це зробити», – підкреслив очільник області. – «Наші військовослужбовці захищають також і тих, хто має у власності автобуси. Їх прибуток залежить також від того, чи спокійно сьогодні на Кіровоградщині».

Голова облдержадміністрації доручив проблему безкоштовного перевезення учасників АТО вирішити до кінця тижня.

Читайте також:  На міст біля Нової Праги, з якого падають у річку автомобілі, звернула увагу обласна влада

Оновлено!!!

Журналісти «Голосу громади» зв’язалися з головним учасником цієї історії та отримали від нього коментар. Євгеній Миколайович розповів, що позаминулого тижня він звернувся до каси міського автовокзалу задля придбання квитка до селища Нова Прага, однак касир йому в цьому відмовила, повідомивши про відсутність того дня «пільгових» квитків.

Чоловік  послався на Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»: -– «учасникам бойових дій надається пільга – «безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту…», наголосивши, що зазначена норма Закону не містить жодних обмежень для практичного застосування такої пільги, зокрема, щодо конкретного часу для реалізації цієї пільги, чи кількості пільговиків на один транспортний засіб. Проте діалог виявився безрезультатним, після чого Євгеній Миколайович  вирішив повернутися додому та поїхати іншого дня.

Читайте також:  Кавунів і динь на вулицях Олександрії стане більше

Для всіх, хто опинився в такій ситуації надаємо посилання на коментар із роз’ясненнями від «Єдиної служби правової допомоги».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ