Представники депутатського корпусу Олександрії вважають деякі рішення Олександрійської міської ради незаконними, тому вимагатимуть їх скасування. Зокрема депутат міськради Микола Смакула у вівторок, 22 березня, особисто подав до Олександрійського міськрайонного суду два судових позови щодо скасування рішень міської ради нового, сьомого скликання, які були ухвалені, на думку депутата, не у відповідності до законодавства про публічність і доступність рішень влади.

Як вважає міський депутат, ці рішення приймались з порушенням норм законів, а також не давали можливість депутатам усвідомлено приймати рішення. Депутат просить визнати рішення незаконними, а дії міського голови протиправними.

Читайте також:  Система автофіксації порушень ПДР почала реєструвати порушення авто з іноземною реєстрацією

Декілька позовів до суду про незаконність дій і рішень влади подає також і громадська організація “Спілка шахтарів-інвалідів, потерпілих на виробництві, і козацтва”. Як повідомив нам голова організації Сергій Горбачов, він також вважає дії міської ради незаконними, адже якщо рішення не оприлюднені завчасно, у визначений для цього законодавством термін, то громадськість не мала змоги отримати належну інформацію, проаналізувати якість і зміст рішень влади, а значить – висловити власну позицію з їх змісту. Тобто громадськість не змогла використати всі надані їй права по захисту інтересів міської громади.

Читайте також:  В Олександрії понад пів сотні містян лікуються від коронавірусу

Отже констатуємо, що Олександрійська міська рада вже нового, сьомого скликання, розпочинає відлік своїм епізодам оскарження в суді законності її рішень та правомірності дій міського голови.

Якщо суд прийме скарги до розгляду, тоді під питанням може опинитись легітимність і дій міської ради, і міського голови С. Цапюка. Як свідчить практика розгляду у суді таких скарг щодо дій мера та рішень міської ради попереднього скликання, в більшості випадків суд підтримував позицію саме позивачів, наголошуючи на порушенні норм законодавства про доступ до публічної інформації та визнаючи дії міського голови протиправними.

Читайте також:  В Олександрії пройшов відкритий «Недільний» рейтинговий турнір з настільного тенісу

Проте крапку у кожному конкретному питанні та спорі може поставити лише суд, на рішення якого ми тепер очікуватимемо.

За матеріалами сайту “Олександрійські новини“.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ