Як інформує Радіо Свобода, Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. За це рішення на засіданні парламенту 14 липня проголосували 230 депутатів.

Парламент також ухвалив рішення про перейменування населених пунктів у Миколаївській, Одеській, Харківській, Закарпатській, та Чернігівській областях.

Серед перейменованих – і ще кілька населених пунктів та районів на неконтрольованих урядом частинах територій Донецької та Луганської областей.

Читайте також:  Ще два олександрійські ОСББ отримали в управління свої будинки

Марко Кропивницький (1840 – 1910) – український письменник, драматург, актор театру. Значна частина життя Кропивницького минула в місті, тепер названому його ім’ям. У ЄлисаветградіКропивницький створив у 1882 році «Товариство українських артистів».

Назва «Кіровоград», створена на честь російського радянського діяча Сергія Кірова (справжнє прізвище Костриков), підпадала під «закон про декомунізацію». Він забороняє, зокрема, назви, в яких використані імена або псевдоніми осіб, що обіймали керівні посади в компартійних і радянських державних органах.

Читайте також:  На Новорічні свята олександрійці будуть під замком? Чи можливий повний локдаун в країні?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ