Михайло Сулятицький – про сміливі плани «Віра-сервіс Інтермаш»

326

Олександрійське підприємство ТОВ «Завод підйомно-транспортного обладнання «Віра-сервіс Інтермаш» має наміри і можливості вийти на новий, більш високий рівень виробництва, повідомляє «Голос Громади».

Як зазначалося раніше, після піврічної перерви, пов`язаної з виконанням управлінських функцій у Києві, завод «Віра-сервіс» знову очолив Михайло Сулятицький, незмінний генеральний директор цього підприємства з 2012 року. Всі ці роки завод був машинобудівним лідером за обсягами виробництва у нашому місті, таким він залишається і наразі. Але ринкові умови не терплять статичності, вони вимагають постійного розвитку, інакше є реальні ризики втратити вже освоєні раніше виробничі позиції, власну «нішу» у зовнішньоекономічних зв`язках. Після повернення з Києва до Олександрії гендиректор заводу Михайло Сулятицький (він же депутат Олександрійської міської ради фракції «Європейська солідарність») якось на одній з сесій міськради зауважив, що у «Віра-сервіс» є реальні плани найближчим часом вийти на якісно вищий рівень виробництва. Отож яким чином керівництво підприємства планує поліпшити власні економічні здобутки, на прохання «Голосу Громади» поділився у ексклюзивному інтерв`ю сам генеральний директор заводу:

  • Передусім слід відзначити важливий момент: у колективу, адміністрації є чітке розуміння того, що підприємство буде і повинно працювати, збільшуючи обсяги виробництва. Зі свого боку, власник даного виробництва готовий вкладати кошти для його модернізації і відповідно для того, щоб воно могло вийти на новий рівень випуску спеціальних кранів. Що ми маємо сьогодні: виготовляємо ряд вантажопідйомних механізмів – козлові, контейнерні, мостові крани. Але наша перевага перед багатьма іншими підприємствами даного профілю полягає в тому, що маючи такі виробничі потужності, ми здатні виготовити більш складну продукцію, ніж наші конкуренти з меншими можливостями.

Таким чином ми себе вже давно гарно позиціонуємо зокрема на вітчизняних металургійних комбінатах: це криворізьке ПАТ «АрселорМіттал», ПАТ «Запоріжсталь», група компаній «МЕТІНВЕСТ»,  маріупольські металургійні комбінати  «Ім. Ілліча»,  «Азовсталь».  І там бачаться хороші перспективи для нас на найближчий час  – принаймні на 2-3 роки. У ниє є інвестиційні проекти на відновлення своїх виробництв і ми в них беремо участь.

Читайте також:  За минулу добу COVID-19 забрав життя 8 мешканців Кіровоградської області

У свою чергу, ми також готуємося до власних серйозних проектів Якщо раніше підприємство виготовляло, скажімо,100 кранів на місяць вантажопідйомністю максимум до 20 тонн, то сьогодні ми маємо технічні умови на крани вантажопідйомністю до 125 тонн, але й далі працюємо над тим, щоб перейти на виробництво важких кранів, кранів для ливарного виробництва зі складними функціональними можливостями тощо з метою вийти на ринок професіоналів-гігантів, які постачають таке обладнання. Наприклад, крани вантажопідйомністю від 200 т і вище. Для цього ми готуємо спеціальну програму організації підприємства, навчання персоналу, ведемо оформлення всіх відповідних технічних документів. Подальша перспектива – вийти з виробництвом спеціальних кранів на європейські ринки та можливо, інших країн, крім Європи.

  • А які справи з замовленнями на даний час?
  • Сьогодні ми виконали чергове замовлення і відвантаження таких собі доволі об`ємних грейферів 5,6 м3 для «Запоріжсталі» – раніше ми робили грейфери місткістю 2-3 м3, не більше (грейфер – вантажозахватний орган крана для сипучих матеріалів – прим. ред.). Також наразі ми маємо контракт (і не один) на поставку кранів для «АрселорМіттал», щойно закінчили відвантаження чергового крана з поворотним вантажним візком, виготовленим на сучасних електричних системах управління відомої компанії Siemens і з приводними мотор-редукторами теж європейського виробництва та іншою надійною комплектацією. Такі крани ми постачали на це підприємство два роки тому і вони знову замовили їх у нас «під ключ» – з виготовленням і монтажем. Також відновили виготовлення пратцен-крана (кран спеціальний для транспортування металопрокату – прим. ред.)  для захвату слябів на блюмінгу на той же «АрселорМіттал» (сляб – плоска лита заготовка великої маси, блюмінг – прокатний стан в металургії, – прим. ред.). Тому сьогодні у нас в роботі два вантажні візки для них (візок – підйомно-приводний механізм мостового крана – прим ред.), які треба замінити і це така доволі складна конструкція. На липень ми маємо зробити відвантаження цих двох візків і на серпень у нас пратцен-кран – вже повністю у комплекті, ми його відправимо замовнику і будемо робити монтаж на місці. Між іншим, такий непростий кран виготовляє тільки Харківський завод ПТО і років 10-15 тому робив їх «Віра-сервіс». Тепер ми відновились і можемо знову його виготовляти. Це вагомий плюс для нас і крок вперед, оскільки там доволі складні конструкції, відповідно наш персонал повинен буде підвищувати свою майстерність і ми разом з ним ростемо, стаючи на сходинку вище наших конкурентів. Крім того, ведемо переговори з «МЕТІНВЕСТ»  на поставку двох кранів на друге півріччя, є й інші пропозиції, які я поки що не хотів би говорити, оскільки це наразі – стадія переговорів. Хоча ми й визначені, як переможці, але треба отримати певні умови для підписання контракту. Але власне контракту ще нема, тому говорити конкретно про ці замовлення, я вважаю, зарано.
  • Михайле Михайловичу, оскільки до виробництва кранів висуваються дуже високі вимоги у плані безпеки, пригадується, в усі давні (і не дуже давні) часи на заводі працювала унікальна не лише для міста, а й для регіону лабораторія рентген-дефектоскопії та велася спеціальна атестація електрозварювальників на право виконання відповідальних робіт. Як з цим зараз?
  • Обладнання рентгеноскопії ми демонтували, оскільки зараз є новіші і безпечніші технології: тепер у нас спеціально навчені працівники перевіряють зварювальні шви ультразвуком. І як ви правильно зауважили, чи не єдина в нашій області спеціальна комісія атестації зварювальників на право виконання відповідальних швів також працює, як і раніше.
  • Кілька слів про трудовий та інтелектуальний потенціал?
  • На підприємстві працює понад 160 чоловік. Середня зарплата постійно зростає, при хорошому завантаженні у нас в цехах заробляють більше 10 тис. гривень. В окремі періоди бувають заробітки також і до 20 тисяч. Все що заробляється, ми виплачуємо офіційно, сплачуємо всі податки . Тому стабільність – це також наш, так би мовити, козир. Виготовленням проектів займається свій конструкторсько-технологічний відділ. Є вільні робочі місця: сьогодні не так просто знайти конструкторів хоча б з початковими знаннями. Маємо необхідність поповнення відділу маркетингу, запрошуємо спеціалістів і навчаємо. Молодь – зокрема, хоча зараз молоді люди зазвичай хочуть все й відразу, але й  серед них є такі, які залишаються працювати. Серед управлінців – цехова служба майстрів наразі укомплектована. Робочі спеціальності (слюсарів, які здатні не лише тримати заготовку, а й читати креслення, зварювальників, верстатників), як правило, ми завжди приймаємо – потреба в них завжди є. За попередні сім років, навіть у кризові періоди не було випадку, щоб ми затримали зарплату, у нас атестовані всі робочі місця (а це важливо для пільгового стажу професій зі шкідливим виробничим фактором – зварювальників, малярів тощо). Крім того, атестація робочих місць дозволяє виплачувати від 4 до 12 % надбавки до тарифу, надавати додаткову відпустку – тобто ми дотримуємося всіх передбачених трудовим законодавством вимог.
Читайте також:  Скільки олександрійцям доведеться сплатити за газ у грудні?

Загалом трудовий колектив працездатний і збалансований. Звичайно, як на будь-якому підприємстві, є свої «вузькі місця», але ми тут саме для того, аби вирішувати проблеми. Я сподіваюся, що найближчим часом (2019 – 20120 роки) ми можемо підписатися на дуже серйозні контракти, зробити значний крок вперед і «захопити» те виробництво, де ми відчуваємо силу, аби стати лідерами серед конкурентів і кращими у цій галузі, мати більше замовлень та підняти імідж як нашого підприємства, так і в цілому Олександрії.

Читайте також:  На Новорічні свята олександрійці будуть під замком? Чи можливий повний локдаун в країні?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ