Прийняття мовного закону: як голосували народні обранці від Кіровоградщини й що передбачає законопроект

70

Сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Повідомляє Голос Громади.

Так, та в цілому підтримали 278 народних депутатів. Проти голосували 38 депутатів, утрималися – 7, не голосували – 25.

Всього в залі були зареєстровані 348 парламентаріїв.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу».

Читайте також:  Олександрійська «Лавка Закоханих» змінила своє звичне місце на нове

Також, народні обранці з Кіровоградщини голосували більшість «за». Серед них: Анатолій Кузьменко та Костянтин Яриніч («БПП»), Олександр Горбунов («Народний фронт»), Дмитро Лінько («РПЛ»), Михайло Поплавський і Олесь Довгий (Група «Воля народу»). Відсутнім під час фінального голосування значиться нардеп Станіслав Березкін. Нардеп, екс-голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін («Опоблок») як і всі опоблоківці, голосував проти.

Тепер вищезазначений законопроект має підписати президент України Петро Порошенко.

Законопроект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство.

Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов’язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.

Читайте також:  Цьогоріч 16 жителів Кіровоградщини відкрили власну справу за сприяння служби зайнятості

Відповідно до проекту закону, українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних.

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською, але можуть мати також інші версії. Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською.

Читайте також:  Близько 250 дітей з Кіровоградщини, за участі олександрійців, залучилися до участі в профілактичних заходах «Пішохід»

Документ також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, законопроектом передбачена кримінальна відповідальність «за публічне приниження і зневагу до державної мови». Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом та гімном — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ