Маленький приклад, як COVID-карантин змінює бізнес-плани: водні атракціони в Олександрії«на паузі»

283

Один з олександрійських представників дрібного бізнесу зовсім не впевнений, що через карантинні заходи, пов`язані з пандемією коронавірусу, йому вдасться реалізувати свої найближчі наміри, повідомляє «Голос Громади».

Пан Олександр порівняно нещодавно вирішив зайнятися підприємництвом у сфері послуг – відкрити водні атракціони на одному з місцевих пляжів у літній сезон. Міська влада кілька тижнів тому офіційно надала йому відповідний дозвіл. Передбачалося, що популярний серед олександрійців пляж прикрасять надувна водна гірка, батут тощо. Оскільки до початку пляжного сезону залишається вже не так багато часу, ми поцікавилися, як просувається справа і чим конкретно він збирається дивувати та розважати відпочивальників. Але виявляється, не все так просто.

Читайте також:  «Телефонного» зловмисника викрито олександрійською поліцією

Як зазначив наш співрозмовник, його наміри не зайшли аж надто далеко і все – через карантин. Хоча терміни обмежувальних заходів, оголошених державою, повинні закінчитися 24 квітня, але тим не менш це не вселяє підприємцю оптимізму.

«В Україні, за всіма показниками, ситуація з поширенням корона-вірусу ще не досягла свого піку і тим більше – спаду. У мене є родичі, які проживають у Німеччині, я з ними підтримую зв`язок і слідкую за тамтешньою пандемічною статистикою. Так от для порівняння (за моїми спостереженнями), наша ситуація з пандемією відстає від німецької приблизно на місяць. Тому я маю певні сумніви, що наш карантин закінчиться 24 квітня і не буде продовжений ще на деякий невизначений час.

Читайте також:  На Кіровоградщині зафіксували новий антирекорд по захворюваності на COVID-19

Як це впливає на мої наміри? Щоб атракціони себе окупили, треба, аби вони працювали з 1 червня і до 30 вересня. А для цього слід провести відповідні технічні роботи вже у травні. Якщо карантин ще продовжать на травень, то я вже не встигаю: запускати в роботу комплекс споруд, які зовсім не дешеві, у липні не буде ніякого сенсу. Отож на даний час я маю лише домовленості з постачальником на придбання споруд  атракціону, але все інше поки що стоїть «на паузі». А як буде далі – побачимо», – сказав Олександр.

Читайте також:  На Кіровоградщині сьогодні очікується значне погіршення погодних умов

Ну, загалом  про  очікувані негативні наслідки карантинних заходів для малого і середнього бізнесу та економіки країни в цілому вже встигли написати, здається, всі вітчизняні економісти-аналітики, крім хіба що лінивих. Тому не будемо далі «підливати олії» в цей вогонь: описаний вище випадок – лише невеличкий «штришок» до загальної картини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ