Місцеві «сепаратні» настрої: Пантаївка хоче стати «столицею» окремого ОТГ

866

Жителі селища Пантаївки бажають вийти з-під юрисдикції Олександрії і утворити об`єднану територіальну громаду – повідомляє «Голос Громади» за інформацією, отриманою з декількох джерел.

Зокрема про це «непротокольно», тобто між іншими питаннями порядку денного розповіла перший заступник міського голови Людмила Давиденко присутнім на останньому засіданні виконавчого комітету Олександрійської міської ради. За її словами, для неї було несподіванкою повідомлення про те, що в перспективний план ОТГ Кіровоградщини включено майбутню Пантаївську громаду, яка об`єднається з навколишніми селами інших районів області. Це майбутнє ОТГ передбачає свій адміністративний центр у Пантаїівці. Перший віце-мер також висловила здивування мотивацією дотаційної Пантаївки, інфраструктура якої, включаючи освіту, повністю залежить від державних субвенцій та дотацій з місцевого бюджету м.Олександрії. Так, власні надходження бюджету селища Пантаївки, за її словами, становлять всього 4 мільйони гривень, хоча видатки на одну лише освітню галузь сягають до 13-ти мільйонів. Все інше дотує обласний та олександрійський бюджети. Отож за які кошти збирається жити селище, відокремившись від міста, для посадовця є не до кінця зрозумілим. Інший момент, який також викликав нерозуміння ситуації віце-мера – те, що до робочої групи, яка займається підготовкою пантаївського об`єднання, не включено жодного представника Олександрійської міської ради, як головного адміністративного органу. Через це всі дії з підготовки ОТГ Людмила Давиденко вважає незаконними. Там же, на засіданні виконкому вона дала доручення розібратися з цим питанням депутату міськради Миколі Смакулі.

Читайте також:  Олександрієць організував наркобізнес у виправній колонії Кіровоградщини

А ось що сказав представникам ЗМІ голова Пантаївської селищної ради Ігор Бульба трохи раніше повідомлення першого віце-мера Людмили Давиденко: «Насправді Пантаївці комфортно перебувати в складі Олександрії, тому що соціальні і адміністративні відносини селища з містом достатньо напрацьовані й існують ще з 1960 року. Але в нашій державі ніхто не знає, що буде завтра… Ця невизначеність спонукала депутатів селищної ради (також  і я був ініціатором) до створення об`єднаної територіальної громади з центром в Пантаївці, куди ми запрошуємо село Диківку Знам’янського району, села Бандурівської селищної ради і села Новоселівської селищної ради (Новоселівка і Веселе)».

Читайте також:  «Телефонного» зловмисника викрито олександрійською поліцією

За словами селищного голови, в Пантаївці та в зазначених населених пунктах вже пройшли відповідні громадські обговорення і жителі загалом позитивно сприйняли ідею об`єднання в  ОТГ за умови, що його центром буде Пантаївка.

Як відомо, гірниче (колись) селище Пантаївка в усі часи  своєї «новітньої історії» адміністративно і територіально було підпорядковане Олександрійській міській раді, маючи власний орган самоврядування – селищну раду. Але майбутній реформований державний устрій  України передбачає відмінну від існуючої  адміністративно-територіальну модель – у вигляді округів, які поділятимуться на ОТГ.

Читайте також:  В Олександрії продезинфікували понад 40 зупинок громадського транспорту

БЕЗ КОМЕНТАРІВ