Під час кризи збільшується кількість способів, якими аферисти заробляють на довірливості українців. Про це розповіли експерти інтернет-сервісу з надання побутових послуг та правоохоронці.“Шахрайство нарівні з кишеньковими крадіжками – сьогодні найпоширеніший вид злочинів”, – повідомила нам речник столичного ГУ Нацполіціі Оксана Блищик.

У Києві, наприклад, шахраї використовують поширену схему: під виглядом приватного майстра чоловік пропонує якісно і недорого підпорядкувати комп’ютер. На ділі ж клієнт потрапляє на фірму з обслуговування ПК і з нього деруть втридорога. “Замість обумовлених заздалегідь 150 грн за перевстановлення операційної системи майстер виписав чек на 2500 грн за купу додаткових послуг. Я платити відмовилася. Викликали поліцію, вони стали на мій бік”, – розповідає киянка Анна Нагорна.

Читайте також:  На Новорічні свята олександрійці будуть під замком? Чи можливий повний локдаун в країні?

Ще одна улюблена сфера шахраїв – будівництво. Популярна схема: бригадир бере завдаток і зникає, нібито не заплативши будівельникам. Ті вимагають з клієнта грошей і шантажують: наприклад, загрожують замурувати в стіну куряче яйце, щоб запах тухлості зробив життя в будинку нестерпним. “Щоб не стати жертвою такого розлучення потрібно письмово узгодити кошторис і підписати договір з паспортними даними та реквізитами виконавця. Цього достатньо, щоб в разі обману звернутися в поліцію”, – радять експерти.

Читайте також:  Протягом вихідних днів поліція Кіровоградщини виявила 35 порушень карантинних обмежень

Небезпека чатує і тих, хто бажає поліпшити свою зовнішність. Даму запрошують на безкоштовну консультацію в салон, де її чекає неприємна новина: шкіра під загрозою і потрібен курс дорогих процедур. Відсутність грошей, мовляв, не проблема – можна підписати розстрочку. “У підсумку з’ясовується, що вона оформляється як банківський кредит з немислимими відсотками – від 40%! Це і є заробіток шахрая”, – пояснюють експерти.

Читайте також:  За минулу добу у 14-ти олександрійців діагностували COVID-19

Щоб не стати жертвою шахраїв, правоохоронці радять бути пильними. “Вивчайте те, що підписуєте, перевіряйте надійність фірми за відгуками в інтернеті, – радить Оксана Блищик. – Якщо все ж стали жертвою афери, звертайтеся в поліцію і постарайтеся надати максимально повну інформацію. Стануть в нагоді будь-які дані, номери телефонів, договір, навіть якщо він не має юридичної цінності. Головне – довести злочинний умисел в діях кривдника”. У цьому випадку йому загрожує від 5 до 12 років в’язниці.

За матеріалами сайту Сегодня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ