Олександрійські перукарі випросили собі волю у міської влади

1403

Питання надання дозволу на роботу в умовах карантину закладів, що надають перукарські, манікюрні, косметичні послуги та послуги масажу і візажу в місті розглядалося виконкомом Олександрійської міської ради, повідомляє «Голос Громади».

Як відомо, такі заклади підпадають під пряму заборону їхньої діяльності в період карантину згідно з постановою Кабінету Міністрів «Про запобігання поширенню на території України COVID-19» (зі змінами). Відповідні заборонні рішення стосовно роботи закладів побутових послуг (у тому числі і вищезгаданих) потім ухвалили також обласна Держадміністрація та виконком Олександрійської міськради.

Але у виконавчому органі міської влади намітилося таке собі своєрідне «перукарське лоббі». На одному з засідань виконкому, ще задовго до 24 квітня (початкової дати ймовірного закінчення карантину), його член Людмила Коваль порушила питання про те, як важко жити на оголошеному державою карантині безробітним перукарям нашого міста, котрі таким чином позбавлені засобів до існування. А потім розкрила інший «вражаючий» бік цієї медалі: за словами Л.Коваль, карантинні заборони лише погіршили ситуацію з поширенням корона-інфекції. Мовляв, безробітні перукарі вимушено «пішли в тінь» і стали приймати своїх клієнтів таємно, у себе вдома. І ця «тінь», виходячи з проникливої промови доповідачки, несе подвійний негатив – не лише невраховані доходи з несплаченими податками, а ще й явну загрозу розповсюдження коронавірусу, оскільки такими приватними послугами можуть, серед інших клієнтів, користуватися і приїжджі з-за кордону заробітчани. А які ж, мовляв, можуть бути протиінфекційні заходи безпеки в домашніх умовах! Отож щоб уникнути такого подвійного «зла», треба, на думку Л.Коваль, просто… дозволити легально працювати перукарням, а там вже їхні працівники дотримуватимуться всіх правил санітарії. (Варто нагадати: виконкомівець Людмила Коваль за родом професійної діяльності є директором салонів краси в Олександрії).

Читайте також:  Правоохоронцями викрито випадки крадіжок у супермаркеті: олександрійський кримінал тижня

Слід зазначити, цей палкий заклик (фактично – про відміну в місті згаданих карантинних законодавчих постанови КМУ, рішень КОДА та олександрійського виконкому) тоді був сприйнятий рештою членів засідання доволі стримано. А міський голова Степан Цапюк зауважив, що таке питання не можна приймати без попереднього вивчення.

А на останньому засіданні виконкому це питання вже було включене до порядку денного. І на користь і захист олександрійських перукарів, візажистів і масажистів виступив цього разу начальник управління економіки міськради Сергій Гриценко (Людмила Коваль більше зберігала мовчанку). Він доповів, що згідно з розпорядженням міського голови працівниками управління економіки були обстежені (без залучення фахівців санітарної безпеки) всі підприємства даного профілю, які до карантинних заходів працювали у місті легально і порушень законодавства у них не виявлено. Отож згідно з переліком, пропонувалося дозволити їм роботу у період карантину.

Читайте також:  На будівництво спортивного комплексу в Олександрії виділено 10 млн грн

Судячи з усього, міському голові Степану Цапюку не надто припала до душі така пропозиція: обговорення питання проходило доволі гостро, іноді переходячи на різкі тони. Та все ж виконком проголосував за запропоноване рішення і міським «закладам краси» відтепер дозволено працювати за умов:

  • наявності реєстрації підприємницької діяльності, особистої медичної книжки працівника, забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту (зокрема масками), а також дотримання санітарних і протиепідемічних заходів, у т.ч. забезпечення дезінфекції, механічного очищення та стерилізації інструментів, поточного прибирання і дезінфекції поверхонь та приміщень.
Читайте також:  В Олександрії Центр вакцинації працюватиме щодня

…А тим часом в інтернет-мережі поширилося відео «Сам собі перукар», де мер м.Києва Віталій Кличко демонструє «майстер-клас», як взагалі обійтися без перукарських послуг, підстригаючи себе самотужки…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ