Олександрійцям пора гострити ковзани?

469

Будівництво критої льодової ковзанки в Олександрії наближається до завершення, повідомляє «Голос Громади».

На майданчику, побудованому біля колишньої міської школи №4 під споруду майбутнього ковзанярського катка, на даний час готується монтаж оболонки. Завершення будівництва раніше анонсувалося його організаторами на вересень цьогоріч, але очевидно, воно дещо затягнеться десь до кінця поточного року.

Як вже повідомляв раніше «Голос Громади», будівництво даної спортивної споруди було зініційоване та організоване як приватний комерційний проект, директором комунального підприємства «Олександрійський центральний ринок» Юрієм Носом. Споруда ковзанки – це готова, не капітальна, легкомонтована двошарова конструкція промислового виробництва. Вона є мобільною, тобто у разі потреби може бути демонтована без пошкоджень і перенесена в інше місце. Зовнішній шар оболонки ковзанки (так звана повітряопорна  конструкція), яка є одночасно стінами і стелею споруди, виготовлена зі стійких синтетичних матеріалів і армованої тканини. Вона має водонепроникні, антистатичні властивості, витримує снігові та вітрові навантаження і разом з тим пропускає денне світло. Внутрішній шар оболонки має тепло- та звукоізоляційні властивості і запобігає утворенню всередині конденсату. Вся ця конструкція герметично закріплюється на фундаменті і тримається, як надувна кулька, виключно на надлишковому тиску повітря, що нагнітається всередину (звідси і назва «повітряопорна»). А власне ковзанка – це штучно заморожений лід, кондиція якого підтримується автоматично створеним всередині споруди мікрокліматом.

Читайте також:  Коли школярам Олександрії чекати на зимові канікули?

Внутрішня проєктна площа катка – 1305 кв.м, габаритні розміри всієї споруди – 45 х 29 х 10 метрів. Попередньо заявлена кошторисна вартість будівництва критого катка – приблизно 7 мільйонів гривень.

За раніше оголошеною організатором Ю.Носом інформацією, майбутній каток буде доступним для всіх аматорів. Називалася навіть ймовірна ціна відвідування критої ковзанки: 50 гривень за годину. Також  при ній працюватиме пункт прокату ковзанів, які коштуватимуть 10 грн /год.

Читайте також:  Увага! В Олександрії та області очікується дощ та пориви вітру

Крім того, планується відкриття на базі катка дитячих спортивних секцій хокею та фігурного катання, котрі, ймовірно, вестимуть запрошені тренери з Кременчука.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ