«Ощадбанк» не отримає від Олександрійської міської влади «нескромних» орендних преференцій

451

Олександрійські відділення АТ «Державний ощадний банк України» звернулися до міської влади з проханням встановити їм орендну плату за користування службовими приміщеннями у «символічному» розмірі – 1 гривня, повідомляє «Голос Громади». Виконком олександрійської міської ради відмовив у цьому проханні.

Нагадаємо, на останньому засіданні виконавчого комітету Олександрійської міської ради розглядалося питання про тимчасові зміни до порядку оплати оренди комунального майна орендарями на час карантину. Зокрема було вирішено на період з 01.03.2020 по 30.04.2020 звільнити від сплати за оренду комунального майна ряду орендарів, які фактично не користуються приміщеннями і вид діяльності яких не входить до дозволеного антипандемійним законодавством переліку підприємств і установ.
Також на цей же період виконком вирішив знизити на 50% орендну плату для орендарів, які відносяться до категорій кафе, бари, закусочні, буфети, кафетерії, ресторани, їдальні, комп’ютерні клуби та інтернет-кафе, салони краси, сауни, лазні, солярії, кабінети масажу, тренажерні зали тощо.

Під час вирішення даного питання обговорювалося і прохання «Ощадбанку», яке б фактично звільнило його олександрійські відділення від орендної плати. Але члени виконкому висунули свої аргументи: по-перше, банки є установами, яким закон дозволяє працювати в карантинний період, тобто на думку присутніх, «Ощадбанк» і на даний час має свої прибутки, а відтак є платоспроможним. Варто також зазначити, що орендна ставка за приміщення комунальної власності, встановлена міською владою для цієї установи, була 7%, але у лютому цього року виконком своїм рішенням збільшив її до 10 відсотків, що підвищило загальну плату за всі орендовані «Ощадбанком» приміщення з 10 до 16 тисяч гривень на місяць. Тому прохання цього банку зменшити орендну плату до «сміхотворної» однієї гривні члени виконкому в обговоренні визнали «нескромним» і не вважали за можливе вирішити питання позитивно, що позбавило б місцевий бюджет надходжень у 16 тисяч гривень щомісяця.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ