На черговій сесії Олександрійської міської ради депутатських звернень і заяв не бракувало

629

Сьогодні, 6 вересня відбулася чергова (73-я) сесія Олександрійської міської ради, повідомляє «Голос Громади».

У роботі пленарного засідання взяли участь 26 депутатів, які розглянули 23 питання порядку денного. Але перш ніж розпочати його опрацювання, ряд депутатів скористалися своїм правом озвучити звернення і запити від імені виборців.

Так, депутат фракції «Солідарність» Михайло Сулятицький повідомив присутніх, що до нього звернулися батьки учнів І – ІІ класів школи-гімназії ім. Т.Шевченка з проханням вирішення питання роботи груп продовженого дня для учнів початкової школи (під батьківським зверненням – 50 підписів). Депутат попросив надати доручення управлінню освіти, молоді та спорту спільно з фінансовим управлінням міської ради опрацювати це питання та запропонувати внести зміни до поточного міського бюджету і виділити кошти на фінансування таких груп для учнів І – ІІІ класів гімназії. Інформацію про вирішення питання М.Сулятицький попросив надати у строк відповідно до чинного законодавства. «Це діти віком 7 – 8 років, які не повинні залишатися без нагляду у позаурочний час, коли їхні батьки ще перебувають на роботі. Ми знаходимо кошти на озеленення міста, для фінансування різних громадських організацій, на утримання безпритульних собак тощо, але чомусь забуваємо про наших дітей» – такими словами завершив свій виступ доповідач.

Читайте також:  На Олександрійщині легковик під час руху злетів у кювет

Наступне звернення його колеги по фракції «Солідарність», головного лікаря Олександрійського онкологічного диспансеру Володимира Хірси стосувалося давньої проблеми лікувального закладу: його апарат променевої терапії потребує заміни джерела, вартість якого становить близько восьми мільйонів гривень. Оскільки диспансер перебуває на обласному фінансуванні, В.Хірса запропонував звернутися з проханням до Кіровоградської облради, щоб при коригуванні обласного бюджету за 9 місяців поточного року виділити кошти на придбання зазначеного обладнання. «Це питання нині постає ще більш актуальним, бо при формуванні госпітальних округів Олександрія набуває статусу основного центру надання спеціалізованої медичної допомоги у повному обсязі хворим Олександрійського, Петрівського, Світловодського і Онуфріївського районів. А променева терапія є однією з головних форм лікування онкохворих, яких зараз стає, на жаль, дедалі більше», – наголосив депутат. І це була не єдина організаційно-фінансова проблема диспансеру, про яку доповів В.Хірса у своєму зверненні.

Були й інші звернення, озвучені депутатами міськради. Так, у зв`язку з підвищенням соціальної напруги через підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, яке відбулося декілька разів лише протягом останнього року, з`явилась пропозиція направити листа від імені Олександрійської міської ради Кіровоградській облраді щодо передбачення коштів при черговому коригуванні бюджету для проведення незалежного аудиту фінансово-господарської діяльності підприємства ОКВП «Дніпро-Кіровоград» для встановлення, чи справді є реальна необхідність тарифного підвищення, а також раціональності використання кредитних коштів, наданих підприємству Світовим банком на модернізацію та технічне переоснащення.

Читайте також:  Рівні права для батьків Олександрії: декрет для українських чоловіків став реальністю

У черговому депутатському зверненні нагадувалося про рішення міської ради від 31 липня 2018 року «Про створення реєстру майна та земель комунальної власності Олександрії». Згідно з цим рішенням, виконавчими органами міськради у термін до 31 грудня 2018 року мав би бути створений відкритий реєстр, загальнодоступний для огляду, розміщення та оновлення його повинно б здійснюватися на офіційному сайті міської ради. Але на сьогодні рішення не виконано, у зв`язку з чим було запропоновано провести службове розслідування причин невиконання рішення та вжити заходів дисциплінарного впливу на винних посадових осіб у строк, передбачений чинним законодавством України. Про результати службового розслідування депутатське звернення вимагало доповісти на наступному черговому засіданні міської ради, а в термін до 15 жовтня 2019 року – вжити заходів щодо виконання сесії від 31 липня 2018 р.

Ще одне депутатське звернення стосувалося також вже напівзабутих рішень минулих сесій. Так, 23 січня 2018 року ухвалою тодішньої чергової сесії було затверджено міську програму оснащення багатоповерхових житлових будинків та закладів бюджетної сфери міста тепловими лічильниками. Відтак виконавчі органи отримали наступний депутатський наказ: надати контрольну інформацію про виконання даної програми, кількість та адреси встановлених лічильників, їхню вартість окремо, хто здійснював монтаж та за які грошові суми тощо.

Читайте також:  Профнавчання – шлях до нової роботи: безробітним Кіровоградщини пропонують безкоштовно здобути понад 300 професій та напрямів підготовки

Зверталися олександрійці до своїх депутатів і з традиційними «комунальними» питаннями. Так, за адресою вул. А.Кохана, 7 жителі цього кварталу попросили огородити майданчик збору сміття на підставі отриманого санітарний припису з відповідною вимогою. А за адресами вул. Таврійська, 42 та провулок  І.Гарановича необхідно підсипати дорожнє покриття.

Мешканців мікрорайону Перемога, за депутатським зверненням, непокоїть будівля колишньої церкви, яка перебуває в аварійному стані та становить, на їхню думку, загрозу життю не лише дітей, а й дорослих. Як було зазначено, протягом тривалого часу жителі Перемоги неодноразово зверталися до виконавчих органів влади і депутатів про знесення цього аварійного будинку, що розташований на перехресті проспекту Будівельників та вулиці маршала Толбухіна.

На черговій сесії звучали й інші депутатські заяви, які стосувалися політичного життя міста та його влади, але це вже тема іншої розмови, до якої «Голос Громади» ще повернеться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ