Законодавством передбачено, що повноваження контролю за цією діяльністю покладені на екологічну і рибоохоронну інспекцію. Щоб запобігти корупції між наглядовими організаціями і рибалками, до боротьби із незаконними рибалками тепер долучилась і СБУ.
Нерестовий період на Кіровоградщині цього року триває з 1 квітня по 9 червня. Протягом цього терміну на річках не можна ні плавати на човнах, ні рибалити. Щоб не попастися до рук правоохоронців, браконьєри більше не ризикують ставити тенета біля берегів: на Кременчуцькому водосховищі вони за 4-5 кілометрів від берега, на островах влаштовують цілі наметові містечка. Браконьєри там живуть від кількох днів до тижнів, ловлять тенетами рибу і через кур’єрів переправляють улов на материк.
Щоб піймати правопорушників,спецгрупи вночі висаджувались на острови та прочісуючи територію вишукували браконьєрів і їх плавзасоби.
Крім самих риболовів, знаходили й схованки, в яких зберігались сітки, поплавки та якорі. Затримані правопорушники здебільшого заперечують свою причетність до браконьєрства. Кажуть, що на островах поселяються для відпочинку і воз’єднання з природою.
За фактами незаконного вилову риби, правоохоронці склали протоколи і направили до суду клопотання щодо накладання арешту на плавзасоби. Затриманим рибалкам загрожує адмінвідповідальність. Всю ж вилучену рибу, передали до дитячого будинку.
Для своєчасного реагування та припинення подібних правопорушень, кричущих фактів браконьєрства,  УСБУ в Кіровоградській області просить громадян з активною громкдською позиціею повідомляти про відомі факти на телефон гарячої лінії (522)361306 або на електронну скриньку usbu_kvg@ssu.gov.ua, конфіденційність гарантовано.
За матеріалами сайту Златопіль.