14 жовтня в Україні відзначать свято тих, кого без перебільшення називають справжніми героями. Тих, хто багато десятиліть тому відстояв рідну землю від німецького ворога. Тих, хто ціною заплаканих рідних дитячих оченят, залишених вдома з дружиною, сьогодні пішов боронити свою Батьківщину та захищати чужих дітей на сході країни. Тих, хто попри щохвилинну небезпеку, а інколи й ціною власного життя, відстоює право своєї країни залишатися вільною. Цієї суботи українці відзначать особливе свято – День захисника України!

То хто ж вони – справжні герої? Кореспондентам Голосу Громади вдалося відшукати та поспілкуватися з чоловіком, котрого рідні, друзі, сусіди та зрештою вся країна назвали “Героєм”.

Микола Нескороденко, про якого нещодавно вже розповідав Голос Громади, став одним із 14 тих, котрих удостоїли честі носити почесне звання “Народний Герой України”.

“Сам захід з нагородження відбувався 14 вересня в м. Запоріжжі. Не всі хлопці були присутні, а трьох нагородили посмертно” – з неприхованим болем в очах згадує Микола Нескороденко. “Взагалі я себе не вважаю героєм, – продовжує наш співрозмовник, – я не міг вчинити інакше. Розумієте, коли хлопці, яким ледь виповнилося по 18-20 років, одягають важкий бронежилет і йдуть на передову, – в тебе просто немає іншого вибору, адже я вже пожив, а хлопці ще такі молоді”. Ці слова “Діда”, а саме такий позивний Микола отримав серед своїх побратимім, сьогодні цитують його друзі, розповідаючи про свого товариша. М.Колесник згадує: “Микола в бою з танками під Дебальцево сів за ЗУшку, на пряму наводку, зі словами “я вже пожив, а ви ще молоді!”, “роздягав” ворожі танки від активної броні і потім їх доставали ПТРС”. 

Сам же Народний Герой з небажанням згадує ті страшні події, адже багато хто з бою так і не повернувся. Нескороденко розповів, що їх підрозділ в тих умовах та з тією кількістю наявної зброї, що була у хлопців, гідно виконував свої службові обов’язки: “Я не буду зараз усього розповідати, але скажу одне – того вечора (прим. від авт. – події Іловайського котла) до нас із розвідки прийшов Микола Скідан і сказав, що треба виручати хлопців під Іловайськом, які опинилися в оточенні ворога. Хто готовий піти?? Повисла хвилинна тиша. Ми розуміли, що більш за все, ми не зможемо вже повернутися звідти – але там були наші побратими, котрі до останнього мужньо трималися…”  – з неймовірним сумом продовжив свою розповідь колишній боєць. “Я батько двох дітей…, і я не міг собі дозволити сидіти на місці тоді, коли наймолодші хлопці з нашого підрозділу збиралися в дорогу. Адже вони також чиїсь діти. Хто я був би після цього? Як би я дивився в очі своїм дітям, пам’ятаючи, що злякався. Після недовгих роздумів я з побратимами вже одягав бронежилет…”.

Відслуживши, Микола Нескуроденко повернувся до рідного села, де його чекала сім’я. При зустрічі були сльози й радісні обійми й розуміння того, що ти вдома, а деяких твоїх побратимім вже ніколи не побачать рідні. Складно було знову звикати до мирного життя, але Микола не зламався після тяжких випробувань війни, він продовжив жити і працювати. Звістка про те, що його нагородять найвищою нагородою українського народу стала для чоловіка справжньою приємною несподіванкою. Зазначимо, що спочатку подання на нагородження орденом “Народний Герой України” було подане на командира підрозділу Юрія Брехаря, проте він відмовився, мотивувашви свою відмову тим, що не тільки його треба нагороджувати, а й усіх гідних носити це звання. Тих, хто безстрашно йшов до бою захищати свою Батьківщину. Сам же Микола Нескороденко повністю підтримує рішення свого колишнього командира і надіється, що все ж таки, Україна дізнається всі імена справжніх героїв!!!

Читайте також:  Телефон і графік роботи “Гарячої лінії” Пенсійного фонду області у грудні

Микола Нескороденко висловлює щиру подяку та свої вітання усім волонтерам, котрі завжди допомагали у скрутні часи, завжди були поруч саме тоді, коли бійці потребували їх допомоги: “Особливі слова подяки хочу висловити нашим олександрійським помічникам – волонтерам Володимиру Воропаєву, Володимиру Конюшенку та Сергію Качинському”.

Фото з нагородження у м. Запоріжжі зі сторінки М.Нескороденка

Читайте також:  Здорова Україна: Олександрійців запрошують долучитися до марафону здорових звичок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ