Олександрійці заплатили лише половину за централізоване опалення – невтішні підсумки сезону

317

Обсяги оплати населенням за централізоване теплопостачання багатоповерхових житлових будинків у місті за підсумками опалювального сезону, що закінчився, станом на 1 квітня становлять  всього 50 відсотків, повідомляє «Голос Громади» з посиланням на інформацію директора КП «Теплокомуненерго» Алли Грибачової.

Про це йшлося на підсумковій нараді за участі керівників комунальних служб міста та виконавчих органів міської ради, де обговорювалися питання опалювального сезону 2018-2019. Як доповіла присутнім директор А.Грибачова,  КП ТКЕ спожило за сезон природного газу на 139 мільйонів гривень, а заборгованість населення лише без урахування квітневої частини опалювального періоду становить 84 мільйони гривень. Фінансових проблем підприємству додало і те, що за словами керівника, «Теплокомуненерго» отримало у нинішньому сезоні державне відшкодування пільг і субсидій споживачів на суму всього 36 млн. грн, тоді як у період 2017-218 р.р. воно складало 83 млн.грн. Серед інших негараздів А.Грибачова назвала також зношеність теплових мереж підприємства, що все в купі ставить його у дуже складне економічне становище.

Читайте також:  Про конкурс "Кращий благоустрій приватної садиби"

Що ж, з проплатою населенням принаймні все зрозуміло: її низький рівень спричинений, по-перше, безпрецедентно високими у нинішньому сезоні тарифами на централізоване теплопостачання; по-друге, цього року 11 тисяч олександрійських сімей втратили право на отримання ЖК-субсидії; по-третє – з січня цього року ті домогосподарства, за якими це право залишилося, отримують субсидії готівкою, а не через розрахунки з КП ТКЕ та іншими підприємствами ЖК-сфери (можна цей перелік продовжити, але ситуація і так загалом всім зрозуміла). Директор А.Грибачова переконана, що такий економічний стан підприємства ТКЕ вже зараз створює великі проблеми з підготовкою до майбутнього опалювального  сезону і взагалі з його початком.

Читайте також:  "Олександрія" отримала важливу перемогу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ