Ретрозліт «Олександрія» запрошує жителів міста та його гостей на традиційний фестиваль

236

Клуб любителів авто- і мототехніки минулих років (Ретроклуб) «Олександрія» 2018 р. вже втретє організовує в нашому місті Всеукраїнський фестиваль історичної техніки під назвою «Ретрозліт «Олександрія». Цьогорічний захід його організатори запланували на  14-15 липня – про це повідомив журналістів місцевих ЗМІ оргкомітет зльоту на прес-конференції, яка відбулася сьогодні в олександрійському Будинку футболу. На зустрічі з журналістами оргкомітет фестивалю (а це Ігор Широкун, Костянтин Широкун і Олексій Василенко) висловили глибоку вдячність традиційному партнеру «Ретрозльоту» Андрію Коломійцеву, міському голові Степану Цапюку, підприємству «УкрАгроКом» та іншим за сприяння в організації заходу.

Фестиваль є цілком офіційною подією: він включений до календаря Автомобільної федерації України (FAU) і передбачається, що в ньому візьмуть участь не менше двохсот одиниць старовинних автомобілів і мотоциклів.

Ралі на ретроавтомобілях «Олександрія» отримало почесний титул етапу Кубка України під егідою FAU, на рівні з етапами в Києві, Львові та Кам’янці-Подільському. Завдяки цьому наші глядачі побачать ще більше унікальних автомобілів.

До нашого міста приїдуть гості – найшановніші члени ретроспільноти України: колекціонери і реставратори з різних регіонів з унікальними експонатами зі своїх зібрань.

Зокрема запрошення від організаторів прийняли власники ретроавтомобілів та ретромотоциклів з Києва, Запоріжжя, Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Полтави, Кременчука і звичайно ж, із самої Олександрії, Знам’янки та обласного центру.

Читайте також:  На Кіровоградщині оголосили штормове попередження та негоду

У цьому році фестиваль (на відміну від попередніх) пройде протягом двох днів і це не єдина новація цьогорічного заходу. Деталі можна дізнатися з плану-графіку фестивалю, який навів його оргкомітет.

14 липня, субота

Місто Олександрія, пл. Соборна

Ретрораліт Олександрія – Кременчук

08.30-09.00 Збір ретроавтомобілів і мотоциклів на пл. Соборній (в межах майданчика перед колишнім пам’ятником).

– Виставка ексклюзивних автомобілів та мотоциклів на пл. Соборній.

– Засідання суддівської комісії.

– Робота ведучих на сцені. Розповідь про ралі, представлення основних учасників.

– Робота технічної комісії ралі (оцінка автомобілів на предмет придатності до змагань).

10.00 Урочисте відкриття першого дня фестивалю «Ретрослёт «Александрия». Привітальне слово Олександрійського міськогоголови С.К.Цапюка, виступ організаторів, гостей, суддівської групи FAU.

– Конкурс-вікторина з історії українських автомобілів з призами для глядачів (перша частина).

– Дитячі змагання на педальних автомобілях – (перша частина – перегони).

– Старт учасників ралі (роздільний).

– Конкурс-вікторина з історії українських автомобілів з призами для глядачів (друга частина).

Читайте також:  На Кіровоградщині викрито посадовця Управління держпраці при отриманні хабара

Дитячі змагання на педальних автомобілях (друга частина – слалом).

14.00-14-30 (орієнтовно) Фініш ралі. Місто Кременчук, завод КрАЗ. Екскурсія на завод з відвідуванням музею та полігону для випробування техніки.

Повернення учасників у м. Олександрія на ночівлю.

15 липня, неділя

Місто Олександрія, стадіон «Ника»

Виставка ретротехніки

08.00 Початок реєстрації учасників.

10.00-17.00 Робота виставки для глядачів

– Робота точок харчування для відвідувачів (простір між парком та стадіоном «Ніка»).

– Робота ярмарку народних умільців.

11.00 Урочисте відкриття другого дня фестивалю «Ретрозліт «Олександрія». Привітальне слово офіційних осіб, організаторів, гостей, офіційного представника ФАУ.

– Концертна програма за участю художніх колективів м. Олександрії

– Дитячі змагання на педальних автомобілях – слалом, перегони.

– Конкурс для відвідувачів та учасників «Відгадай деталь».

– Конкурс-вікторина з історії українських автомобілів з призами для глядачів.

– Обід для учасників (кавярня «Спорт-тайм).

– Конкурс стилю для власників ретротехніки (презентація автомобілів та костюмів відповідного періоду).

– Виступ команди «Сильна Олександрійщина». Силові змагання для відвідувачів.

– Слалом на ретромотоциклах.

17.00  Вручення нагород та дипломів учасникам вставки з призами від спонсорів – компаній Philips Automotive і «МаркетОпт-Оптовичок». Закриття фестивалю.

Читайте також:  Кіровоградщина: понад 200 нових випадків хвороби на коронавірус, серед яких 7 дітей

Довідка: ретрозліт «Олександрія» – фестиваль історичної авто- і мототехніки, що проводиться силами громадської організації «Ретроклуб « Олександрія »з 2016 року. Захід некомерційний, відвідуваність – близько 8 тис. (В 2017 р) глядачів з Кіровоградської, Полтавської та Дніпропетровської областей. Локація фестивалю – центральна площа міста Соборна і територія футбольного стадіону європейського класу «Ніка» (обгороджені асфальтовані майданчики, охорона, парк, річка, ресторан, виїзна торгівля). Вхід для глядачів вільний.

У минулому 2017 року в фестивалі взяли участь понад 120 одиниць раритетної техніки, в тому числі з найвідоміших колекцій міст Запоріжжя («Фаетон» Д. Поздняков), Києва (OldCarService П. Лозовенко і Vintage Motors А. Рудницького),  Кривого Рогу (В’ячеслав Беркало), Полтави (Андрій Миць) та ін. Крім статичної виставки, фестиваль включає парад техніки вулицями міста , виступи артистів, оцінку відреставрованих автомобілів експертами FAU, конкурси для дітей і дорослих.

Ретрозліт «Олександрія» відвідують журналісти всіх місцевих, а також національних ЗМІ: «Автоцентр», «Автомир», «За кермом Україна», Motor News, auto.today, avto.ria.ua, infocar.ua, Drive2.ru, auto .24tv.ua, телеканали «1-й Автомобільний» і «Інтер» з подальшим висвітленням у публікаціях і ефірних програмах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ