Сесійний день: депутати чотири рази слухали Державний Гімн і… позакривали пантаївські заклади

965

Сьогодні, 31 січня відбулися дві позачергові (81-а та 82-а) сесії Олександрійської міської ради, повідомляє «Голос Громади».

Перше пленарне засідання розпочалося з півгодинним запізненням за участі критичної кількості депутатів – їх зареєструвалося 19, але один із зареєстрованих народних обранців з невідомих причин так і не з`явився в сесійній залі. Отож за кількістю 18 депутатів (фактично) та міський голова ледве набралася «критична маса» голосів, достатніх для проведення сесії (як відомо, депутатський корпус міськради налічує 36 мандатів плюс міський голова, отож наявні голоси  у підсумку дали мінімальну перевагу половини цієї кількості). Варто також зазначити, що майже всі місця для глядачів у сесійній залі були зайняті, що безумовно, вказувало на певну зацікавленість міської громади до того, що мало відбутися на засіданні.

Читайте також:  Педагог з Олександрійщини претендує на титул «Учитель року – 2021»

Порядок денний містив два питання: перше – «Про внесення змін до Статуту комунального підприємства «Олександрійський центральний ринок»  та друге – «Про розгляд земельних і майнових питань». Голосування по обох проєктах рішень не викликали ніяких протиріч.

Після цього 81-а сесія під звуки Гімну України була закрита, після чого міський голова оголосив 15-хвилинну перерву. По її закінченні знову прозвучала головна державна мелодія і розпочалася 82-а позачергова сесія міської ради. На її розгляд було внесено також два питання, але вони містили декілька  підпунктів (дослівно):

1.Про оптимізацію мережі закладів освіти: 1.1.Про припинення закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 23 Олександрійської міської ради Кіровоградської області шляхом ліквідації;  1.2.Про припинення комунального дошкільного навчального закладу «Спеціальний дитячий будинок» шляхом ліквідації»

Читайте також:  Ще сім мільйонів гривень виділила обласна рада Кіровоградщини на боротьбу з коронавірусом

2.Про оптимізацію мережі закладів культури: 2.1.Про припинення Пантаївської дитячої музичної школи шляхом ліквідації, 2.2. Про припинення Будинку культури селища Пантаївка шляхом ліквідації.

По даних питаннях доповідали відповідні профільні керівники – начальник управління освіти міськради Вікторія Чернецька і начальник управління культури і туризму Ольга Преведенцева. Потім слово надали присутньому на сесії пантаївському селищному голові Ігорю Бульбі, який висловив категоричну незгоду з закриттям даних установ. У ході подальшого обговорення обидва питання викликали затяжні дебати стосовно правомірності такої ліквідації міською владою пантаївських закладів культури і освіти. Причому до виступів посадовців та депутатів активно долучалися і присутні в залі громадяни. Оскільки аргументація обох позицій «за» і «проти» була доволі глибока, ґрунтовна та запальна, то вона цілком заслуговує на окрему розповідь, що «Голос Громади» і зробить у подальшому матеріалі. А поки що зазначимо: оскільки так склалося, що у сесійній залі виявилися лише депутати-прибічники запропонованих проектів рішень, то 19 голосів «за» поклали край всім суперечкам. Отже, пантаївські дитсадок, спеціальний дитбудинок, Будинок культури та музична школа  за означеним рішенням міькради   де-юре більше не існують.  (Наразі ставимо крапку, але далі буде).

Читайте також:  Близько двох тисяч мальків запустили у ставок на Кіровоградщині

БЕЗ КОМЕНТАРІВ