Що таке громадське місце і де потрібно носити маски – роз’яснення для мешканців Олександрії

1876

Нагадаємо, 4 дні тому був підписаний Президентом України та вступив у дію трохи раніше ухвалений Верховною радою «закон про маски», згідно з яким за неносіння цього захисного противірусного засобу у громадських місцях на будь-яку фізичну особу може бути накладений штраф у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 170 до 255 гривень). Повідомляє «Голос Громади».

Нові норми обмежувальних заходів викликали в олександрійців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширеного запитання, що таке громадське місце.

Читайте також:  До уваги олександрійців! З`явились оновлені списки з контактними телефонами сімейних лікарів

Жителі міста по-різному розуміють це поняття, відповідно, по різному і трактують, де потрібно перебувати у масці, а де ні.

Громадське місце – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Також це:
ліфти і таксофони;
приміщення та території закладів охорони здоров’я;
приміщення та території навчальних закладів;
дитячі майданчики; приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
під’їзди житлових будинків;
підземні переходи;
транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
приміщення закладів ресторанного господарства;
приміщення об’єктів культурного призначення;
приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Читайте також:  Профнавчання – шлях до нової роботи: безробітним Кіровоградщини пропонують безкоштовно здобути понад 300 професій та напрямів підготовки

Опосередковано громадські місця також визначаються у статті 178 Кодексу:
вулиці,
закриті спортивні споруді,
сквери, парки,
всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та інші заборонені законом місця.

Також перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Кабмін рекомендує: не лише в перелічених місцях, а й загалом на вулиці слід перебувати в масці, оскільки у будь-який момент ви можете опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Читайте також:  Олександрійці вшанували пам`ять загиблих жертв Голодомору (ФОТО)

Нагадаємо, минулого тижня Олександрійською міською поліцією спільно зі службою державного контролю були проведені рейди з перевірки дотримання правил карантину проти COVID-19, в результаті яких було складено 5 адміністративних протоколів про накладення штрафів на порушників правил карантинної безпеки відповідно до ст.44-3 КУпАП.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ